Wpis z mikrobloga

Witajcie, długo długo nic nie pisałem ale dziś oznajmiam że moja aplikacja do nagrywania tras GPS o nazwie FreeTrackGPS pojawiła się nareszcie na Google Play możecie ją pobierać dla telefonów z Androidem 4.0.3 i nowszych

Jakie podstawowe funkcje ma FreeTrackGPS?

- Rejestrowanie tras GPS
- Podgląd trasy na żywo
- Tworzenie i Zarządzanie obszarami/punktami ignorowanymi
- Eksport tras do formatu GPX
- Powiadomienia na pasku powiadomień oraz wibracyjne co przekroczenie km
- Tworzenie prostego widgetu z podglądem przebytych km oraz z możliwością pauzy treningu.

Program pozwala również wiele rzeczy konfigurować m.in wyłączać mapy w całej aplikacja,ustawiać parametry reagowania GPSa czy aktywować/dezaktywować powiadomienia

Jako że program jest Open Source to można pobrać i zobaczyć projekt wraz z kodem tutaj https://github.com/sylwke3100/FreeTrackGPS

#android #androiddev #freetrackgps #aplikacje #gps
sylwke3100 - Witajcie, długo długo nic nie pisałem ale dziś oznajmiam że moja aplikac...

źródło: comment_mjm6j0fg9C2vTjo6AbGU3oTzMhY32Br1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100: Apka niestety wygląda jakby była robiona ~3-4 lata temu :( Dlaczego nie używasz Gradle, AppCompat, Design Library itd? Jak ktoś ją odpali na Marshmallow to ujrzy przestarzały Holo (wszystkie alert dialogi w starym stylu, action bar zamiast toolbara itd.). Pamiętaj, że sama funkcjonalność to nie wszystko. Jak program będzie brzydki, to nikt go nie będzie używał.
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwke3100: Apka niestety wygląda jakby była robiona ~3-4 lata temu :( Dlaczego nie używasz Gradle, AppCompat, Design Library itd? Jak ktoś ją odpali na Marshmallow to ujrzy przestarzały Holo (wszystkie alert dialogi w starym stylu, action bar zamiast toolbara itd.). Pamiętaj, że sama funkcjonalność to nie wszystko. Jak program będzie brzydki, to nikt go nie będzie używał.


Gradle musiałem użyć bo bym nie wrzucił na GP tyle że w kodzie
  • Odpowiedz
@czlowiek-z-neptuna:

2. Bo ja dawno ten projekt zaczynałem i generalnie on się opierał o standardowym budowaniu w Eclipse potem przeniosłem się na IntelliJ poza tym do gradla zostałem zmuszony bo standardowo nie chciało mi prawidłowego APK by google zaakceptowało.

Dla mnie Gradle sprawiał spore problemy z bibliotekami i ich łączeniem do tego bardzo długo się aplikacje
  • Odpowiedz
4. Ok ale co jest w tym złego?


@sylwke3100:
Clean Code, Uncle Bob

The ideal number of arguments for a function is zero (niladic). Next comes one (monadic) followed closely by two (dyadic). Three arguments (triadic) should be avoided where possible. More than three (polyadic) requires very special justification—and then shouldn't be used anyway.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: możesz sobie dodać ścieżkę do .gitignore i zostanie pominięty.
Chodzi o to, że w np. konfiguracji gradle masz wpisane dane do pliku *.keystore?

Jak ten plik będzie w .gitignore to nie będzie go w "(un)stagged" na git więc nie da się go zakomitować.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: każdy mając sdk androida ma własny debug.keystore i nim zostanie podpisana aplikacja.
Widziałem, że masz mapy w aplikacji, w google console podałeś key hash na podstawie tego swojego prywatnego keystore?

W google console możesz mieć kilka key hash. Zrób taki keystore, który możesz udostępnić i dodaj go google console.

Lub zrób takie README, w którym opiszesz proces tworzenia aplikacji w konsoli google i dodawanie tam key hash i co należy podmienić
  • Odpowiedz
@sylwke3100: trzeba mieć gradle żeby wrzucać na GP? Ja dziś wrzuciłem swoją apkę pisaną w Eclipse i na szczęście z gradle nie korzystam, za bardzo zamulał kompa i utrudnia kompilację.
  • Odpowiedz