Wpis z mikrobloga

@dob3k: no a u mnie właśnie każde piętro na innej fazie i już gorzej :) O tyle dobrze, że odpowiednio okablowałem dom i na każdym piętrze sobie wisi grzecznie Unify. Kiedyś se zaszaleję i nawet tę zewnętrzną końcówkę dokupię :)
  • Odpowiedz
@enron: w jakim celu kazde pietro na innej fazie? Z ciekawosci pytam


@dob3k: a weźże pytaj mojego elektryka sprzed 30+ lat :) Np. jedno piętro ma wszystko na jednej fazie - lampy i kontakty... poza kinkietami nad zestawem wypoczynkowym, które są na osobnej :) Można wszystko pruć albo się po prostu przyzwyczaić...
  • Odpowiedz
@enron: Moim zdaniem troche niepelnosprytne rozwiazanie. Ja nawet nie wiem ile faz mam podpietych pod moja roznicowke ale tam mam podzielone wszystko. Kontakty osobno, oswietlenie osobno, strych osobno, kuchenke z plyta osobno, prysznic elekt. tez.
  • Odpowiedz
@dob3k: no jasne że niepełnosprytne. W czasach gdy ten dom był budowany o różnicówkach nikt nie słyszał. O trzeźwych elektrykach prawdopodobnie też...
  • Odpowiedz
@k__d: kupiłem parę dni temu i pomaga, jest teraz zasięg tam gdzie go nie było. Mam k------o grube ściany. Ale jak masz w ścianach RJ45 to lepiej routera poprowadź tam gdzie sygnału brakuje
  • Odpowiedz
@Vein: Wiem - tylko niespecjalnie mam powody by to robić. Jak kiedyś będą większe roboty to zrobi się wszystko prawidłowo, z różnicówkami itp.
  • Odpowiedz