Wpis z mikrobloga

czasami przy gwałtownym przyśpieszaniu w moim volvo v40 zapala sie kontrolka od sondy i czasami silnik szarpie jakby nie mial mocy na 4-5 biegu? co moze byc przyczyna? obstawiam ze czujnik przeplywomierza powietrza a wy jak myslicie? chyba kable i cewka i swiece sa dobre bo normalnie dzialaja, przewaznie przy gwaltownym przyspieszaniu kontrolka sondy i raz na jakis czas szarpie a pozniej sie uspokaja, silnik 1.8 16v 115 km #motoryzacja #volvo
  • 28
  • Odpowiedz
@lukaszts: jutro sprawdze, jak normalnie przyśpieszam stopniowo to jest dobrze, ale jak szybko przyśpieszam to co jakis czas zapala sie kontrolka od lamby i nie gasnie az do wylaczenia silnika, zgasze, odpale i nie swieci, a szarpanie to raz na jakis czas
  • Odpowiedz
@kannabinoid: Cewki dają o sobie znać jak jest gorąco i nie mogą się schłodzić. Pomaga czasem zdjęcie obudowy. Jeżeli chodzi o reduktor to przy dużym zapotrzebowaniu na gaz (pedał w podłodze przez chwilę) będzie przerywał lub przełączy na PB. Kontrolka sondy w I gen. to coś jak "check engine", tylko gaśnie jak błąd zniknie.
  • Odpowiedz
@emmwuu: @lukaszts: dzisiaj mialem szarpanie ale aku moze byl slaby i za maly prad szedl, bo bendiks mi jebnal w rozruszniku i nie moglem odpalic, mam nowy drugi jutro bede zmienial, bo jezdzilem az padnie, zawsze lapal za 2-3 razem na cieplym a na zimnym od razu, ale dzisiaj mnie #!$%@? zaskoczyl az musialem prawilnego ziomeczka prosic na parkingu by mnie pchnal 2 metry. no wiem ze kontrolka od lambdy
  • Odpowiedz
@kannabinoid: sprawdz czy to ma miejsce rowniez na pb. nie bedzie to wina reduktora cisnienia lpg, wtedy nic nie szarpie tylko po prostu wrzuca na benzyne. na pewno tez nie obedzie sie bez podpiecia jakiegos podstawowego testera - sam nie odgadniesz kodu bledu, a to duzo pomaga.
  • Odpowiedz
@kannabinoid:
1. sprawdz czy sytuacja ma miejsce na lpg i pb tak samo
2. odczytaj kody bledow
3. przy okazji odczytywania bledow popros mechanika o ocene stanu przewodow
3. dopoki nie wykonasz punktu 1 i 2 nie wciskaj sobie do glowy dziwnych diagnoz
4. kiedy wymieniales swiece?
  • Odpowiedz