Wpis z mikrobloga

Ej, mircy!
Ostatnio chodzi mi po głowie pewien plan na przyszłość. Jestem początkującym iOS developerem z kilkumiesięcznym doświadczeniem. Właśnie dostałem pracę w jednej z lepszych firm w Krakowie, gdzie warunki rozwoju są bardzo obiecujące.
Od dawna natomiast marzę o pracy w USA, ale tu pojawia się parę dylematów. Kiedy i z jakim doświadczeniem mógłbym o czymś takim myśleć? Czy w ogóle jest to dobry pomysł? Czy ktoś z Was miał podobny przemyślenia? Jeżeli tak to jakie miasto, jaki stan, jaka firma?

#it #praca #programowanie #informatyka #pytanie #usa
  • 5
@wally93: a to ok. Generalnie studia do pracy jako dev iOS nie są ani trochę potrzebne, niestety są praktycznie niezbęde do uzyskania wizy pracowniczej w USA. Myślę, żę 2+ lata, parę fajnych projektów i możesz wysyłać CV do USA. To cholernie skomplikowany proces, chyba że, zatrudnisz się w firmie w eurpie, która ma siedzibę w USA, wtedy bo jakimś czasie możesz się wewnątrz firmy przenieść, co jest dużo łatwiejsze.
jednej z lepszych firm w Krakowie


@wally93: jakie są kryteria po których to oceniłeś?
a co do pytania to chce zrobić tak jak TY, najpierw zdobyć troche doświadczenia (jakieś 2 lata) potem znaleźć pracę zdalną i docelowo zdalną albo na miejscu dla amerykanów