Wpis z mikrobloga

@x-SANTA-x: @Sihill_pl: @alyaoo: @spidero: @michal1358: uczę się od paru tygodni programowania, teraz 3 miesiące wyjeżdżam do pracy nad morze i zakres czasu będzie ograniczony, jednak zastanawiam się czy kierunek informatyka na zut/pp trochę mi w tym nie przeszkodzi. Czyt. nie będą mi truli dupy jakimiś rzeczami kompletnie nie związanymi z przyszłym zawodem, przez co nie będzie czasu na naukę programowania.

Mam jeszcze pytanie co do wymogów w
Czyt. nie będą mi truli dupy jakimiś rzeczami kompletnie nie związanymi z przyszłym zawodem


@w1snia337: Początkowo wiele przedmiotów będzie Ci się wydawała mało sensowna. Zależy też co masz na myśl "nie związana". Jeśli myślisz jedynie o programowaniu, to Cię rozczaruje, liźnie wszystkiego po trochu. Podstawy elektroniki (systemów wbudowanych), programowanie, sieci + transmisje danych, systemy, grafika, sztuczna inteligencja oraz modelowanie. Dodatkowo większość od podstaw.

Są też przedmioty mało przydatne: ekonomia, psychologia, socjologia
@w1snia337: Serio wszystko zależy od prowadzącego. Jedni mają misje, inni są wredni a jeszcze inni wiedzą że jak ktoś nie chce to się nie nauczy. Ja lubię połączenie tego pierwszego z ostatnim.

Nie wiem na jakim etapie nauki programowania i w jakich technologiach. Ja Ci powiem że na pierwszych 2 semestrach, pracowałem i się uczyłem jako programista. Później już było ciężko.

Chyba też nigdy nie byłeś studentem. Czas na studiach jest