Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
drogie Mirki i Mirabelki, #pytanie mam.

Znacie dobrego kuriera dużych gabarytów?

Już tłumaczę o co chodzi. Mamy sklep meblowy.


Większość tych mebli wysyłamy. O ile z krzesłami, stolikami i małymi pierdołami nie ma problemów, to przy sofach, stołach i wszystkich dużych meblach, ten problem się pojawia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od miesięcy "dyskutuję" z DB Schenker, DHL i SUUS. Kiepsko nam to idzie. Przesyłają mi cenniki, których nie potrafię pojąć. Do tego liczniki za kilometrówkę, nadwymiar i inne cuda. Jak mam to wdrożyć w życie to ja nie wiem. Klient chciałby wiedzieć ile zapłaci za przesyłkę, a nie, że "czekaj musimy kilometry policzyć..." :-/
DPD nie zabiera takich rzeczy. Przez to zerwaliśmy umowę.

Przykładowa sofa: waga 47 kg, wymiary 199,0 x 28,0 cm x 128,0. Taki placek. Ani tego na paletę położyć, ani wysłać normalnie, w kartonie, bo przepisy BHP.

Czy korzystaliście z takich usług? Polecilibyście jakąś firmę kurierską?

Zależy mi na stałej umowie z taką firmą. Pełna wyłączność na wszystkie przesyłki. Może ktoś pracuje jako #kurier, ma taką #firma, albo wysyła takie duże przedmioty i może mi coś podpowiedzieć?

Z góry dziękuję za pomoc.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@azgag: Wszystkie firmy meblowe, które znam mają swoje usługi transportowe. Chyba Schenkerem, ani podobnymi nie będzie taniej niż podwykonawca z okolicy.
  • Odpowiedz
@azgag: chodzi o firmy transportowe z okolicy, a nie obsługa okolicy. Robicie trasy przez Polskę co tydzień i dowozicie. Zazwyczaj i tak się czeka na meble dłużej niż kilka dni.
  • Odpowiedz
@MrPr0h: Chodzi o to, że, musimy znać z góry cenę transportu, bo klienta właśnie to interesuje. Wysyłka odbywa się dwa razy w miesiącu. Fajnie by było, jakby przyjechała jedna ciężarówka, zabrała wszystko, później niech sobie to rozdzielą na rejony Polski i sru. Wiem, że są strony, na których można zlecić takie transporty, tam się przewoźnicy licytują. W takim wypadku o cenie dostawy mebla, moglibyśmy poinformować klienta dopiero tuż przed samą wysyłką.
  • Odpowiedz
@azgag: dlatego cenę dostawy się uśrednia bazując na doświadczeniu. Przyjmujesz z minimalną górką tak by wyjść na swoje i tyle. Sofa 60zł, krzesło 20 i prosta sprawa.
  • Odpowiedz
@azgag: Poszukaj lokalnego przewoźnika, który Ci to będzie rozwoził. Albo spedycje. Spedycja na pewno wyjdzie drożej, bo nie pośredniczą za piękne oczy, ale prawdopodobnie niewiele Cię będzie obchodziło. Z przewoźnikiem obowiązkami przy organizacji będziecie musieli się podzielić, ale on więcej zarobi, Ty mniej zapłacisz.
  • Odpowiedz