Wpis z mikrobloga

Chyba sobie przesrałem przez OC...

Kupiłem samochód w styczniu z #oc starego właściciela opłaconym do połowy czerwca 2016 a całym ubezpieczeniem do 16 grudnia . Mój ogromny błąd że po zakupie nie zrobiłem rekalkulacji składki, nie wiedziałem o tym. Zrobiłem ją jakiś tydzień temu telefonicznie i dzisiaj dostałem rachunek za... w zasadzie nie wiem za co są te kwoty a infolinia już zamknięta.
Na jednej kartce kwota 3421 zł liczona od stycznia do końca ubezpieczenia , odliczając zniżkę za płatność przelewem wychodzi 3079.Na drugiej kartce nie wiadomo skąd kwota 2859zł... Miał ktoś z was kiedyś podobną sytuację?

#gorzkiezale #feels #ubezpieczenia #motoryzacja
torunianin-17 - Chyba sobie przesrałem przez OC... 

Kupiłem samochód w styczniu z #o...

źródło: comment_jUM8vmpf3eT2B31DSs33NhkUpnFXsB1W.jpg

Pobierz
  • 28
@Jestem_Tutaj: Faktycznie . Teraz czytam aktualny i OC mogę wypowiedzieć w dowolnym momencie.Jednak czytałem też niedawno że ubezpieczyciel może żądać różnicy między kwotą ubezpieczenia poprzedniego właściciela a moją w okresie od stycznia do czerwca ?
@szaremyszki: Właśnie .... Renault Scenic 1.6 ...
@Jestem_Tutaj: Fakt,pewnie będą żądać mniej więcej połowę aktualnej sumy , a kolejne oc najtańsze z najtańszych udało mi się wyliczyć na kwotę 1020zł z tymże że do momentu kupna tej polisy musiałbym dopisać współwłaściciela ze zniżkami co zrobię w najbliższy czwartek. I teraz pytanie , czy jeśli w czwartek dopiszę taką osobę to czy ta kwota różnicy $$ od stycznia do czerwca ulegnie dodatkowej obniżce o zniżki współwłaściciela czy jednak prawo
@szaremyszki: Jak się nie wypowie umowy z "ekskluzywnym" towarzystwem od razu to się potem tyle buli :) Pierwszy lepszy kalkulator internetowy Ci to powie. Ale jak się dobrze poszuka, to znajdzie się tańsze. Moje pierwsze bez zniżek i ze zwyżką za wiek było 780 (silnik 1.3, zeszły rok).