Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk Firma proponuje mi pakiet relokacyjny w wysokości 2700 GBP. Na jakie koszty mogę się natknąć przy przeprowadzce? Opłata za mieszkanie /EDIT - pokój/ + depozyt, samolot z dużym bagażem, transport z lotniska, wysyłka paczki z Polski, kupno mebli. Co byście jeszcze w to wpakowali? Problemem jest to, że te pieniądze dostane w formie zwrotu - czyli dostane tyle ile wykorzystam.
  • 11
@barbrzez: Do jakiego miasta? W Londynie masz miesiąc mieszkania jakieś 1200, do tego z góry biorą też 4 albo 6 tygodni depozytu, czyli to już mogą być trzy tysiące. Do tego opłata agencyjna, w dwie osoby 300 funtów pewnie będzie. Depozyt oczywiście jest do odzyskania po wyprowadzce, więc się go nie traci, ale na początek trzeba te pieniądze mieć. Ja bym radził duży bagaż wysłać busem na przykład, a wziąć tylko
@kwiatosz: @anenya: Właśnie, opłata agencyjna - to też pewnie mnie spotka jeśli będę chciał wynajmować od agencji. Zastanawiam się po prostu czy nie walczyć o wyższą pensję kosztem pakietu relokacyjnego, bo wydaje mi się, że 2700 GBP to nie ma szans wydać przy relokacji do niewielkiego miasta.
@barbrzez: Jeżeli chcesz przewozić faktycznie duże rzeczy za pomocą firmy transportowej to nie mów hop przed wyceną - dobry przewóz z ubezpieczeniem kosztuje.

Druga rzecz - jeżeli w pakiet relokacyjny wchodzi wyposażenie mieszkania to wchodzi w to telewizor, konsola/komputer, urządzenie do suous-vide. Sprawdź warunki dokładnie, dowiedz się o koszty przewozu rzeczy, dopiero później kombinuj.
@barbrzez: Za przewóz 2 palet dobytku (jakieś 50 kartonów) płaciłem około 440GBP, firma BlueFeniks.co.uk. Myślę, że jak na nie-Londyn to 2700GBP to rozsądna kwota. Pamiętaj, że agencja przy wynajmie skasuje Cię za depozyt (miesięczny czynsz) oraz pewnie ze 200GBP różnych opłat początkowych.
@barbrzez: za przeprowadzkę z PL, od drzwi do drzwi, z całkiem sporą ilością rzeczy zapłaciłem £520.
Pytanie co Ci pokrywają w tej kwocie, bo wynajem niekoniecznie, ale opłaty agencyjne są duże więc fajnie jest to pokryć z ich kasy, mi się tak udało