Wpis z mikrobloga

@loczyn: no no, znam angielski = jestem piwniczaniniem XDD. Oczywiście amerykanie mają wrodzoną zdolność perfekcyjnej znajomości gramatyki, ponadto jest to bardzo homogenny kulturowo, językowo i edukacyjnie kraj, prawda?

@obiwan: @FeniEnt: @Vcx13: @loczyn: zarzucać mi kij w dupie XD. Macie więcej lf, żebyście nie brali wszystkiego na poważnie: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡
@Paladin_Woodrugh: Ty z pewnoscia odbierasz ten zart jak oni, bo ci napisali w podrecznikach jak gramatyka wyglada.
Ochlon kolego, bo wbrew temu co ci sie wydaje to jezyk nie wyglada tak jak w ksiazkach do jezyka angielskiego.
Z reszta nie trzeba daleko szukac, u nas jest od groma takich zartow ktore w gramatyka i logika jezykowa sie gryza, ale dla nas sa smieszne, bo my jako nativy kumamy o co chodzi.
@loczyn: dzieciaku, byłeś kiedyś za granicą? Oczywiście, że gramatyka wygląda tak, jak w książkach, bo uczymy się gramatyki z książek. Dla mnie żart jest zabawny, po prostu na drodze ciekawostki chciałem zwrócić uwagę, że nie jest to poprawne, biorąc pod uwagę gramatykę.

A u nas też mnóstwo osób ma problemy z gramatyką czy znaczeniem niektórych słów, vide bynajmniej/przynajmniej. A przecież są Polakami, żyją tu 20+ lat i tak dalej. Zobacz chociażby