Wpis z mikrobloga

W myśl nieświętowania 4.VI.1989, bo potem było źle lub nic to nie dało (kilku kolesi tak twierdzi, mimo że uważają ten dzień za jeden z najlepszych w życiu) myślę, że warto rozliczyć się z kilkoma innymi wydarzeniami:

-Bitwa pod Grunwaldem 1410- nic nie dała, później "festiwal zmarnowanych szans"

-Odsiecz wiedeńska 1683- ledwie 89 lat później Austriacy robią I rozbiór Polski

-Konstytucja 3 maja 1791- 2 lata później III rozbiór i ustawa ląduje w koszu

-Powstanie listopadowe 1830- skutkuje dalsza rusyfikacją, zsyłkami i Wielką Emigracją i późniejszą epoką romantyzmu w naszej kulturze (!!)

-powstanie styczniowe 1863- jeszcze dalej idąca rusyfikacja i zsyłki

-odzyskanie niepodległości 1918- ledwie 21 lat później ją tracimy

-bitwa warszawska 1920 (kolejna obrona Europy)- 19 lat później pobita Rosja wraz z ocalonymi przez nas Niemcami nas podbija

-Powstanie Warszawskie 1944- śmierć setek tysięcy ludzi i anihilacja stolicy

-Zdobycie Monte Cassino 1944- oddanie nas przez aliantów w ręce Rosjan

-Bitwa o Anglię 1940- jw.

-3 miejsce na MŚ '74- Grzegorz Lato ponad 30 lat później zostaje dzięki temu wydarzeniu prezesem PZPN; Darek Szpakowski do dziś wspomina to wydarzenie przy każdej transmisji

Kiedy już rozprawimy się ze wszystkimi tymi datami i wreszcie przestaniemy je świętować, na niebie pojawi się tęcza, jak poniżej.

Choć trzeba przyznać, rzeczywiście ciężko świętować 4.VI.1989, skoro już drugi raz od tamtego czasu u władzy jest narodowo-socjalistyczna partia, której przewodzi jeden z wygranych tamtych wyborów.

#bekazpisu #pis #polska #historia #bekazpodludzi #kod #4konserwy #neuropa #solidarnosc #dobrazmiana
wykoptomka - W myśl nieświętowania 4.VI.1989, bo potem było źle lub nic to nie dało (...

źródło: comment_maYGV5nZ3pQfWo9PHvzzGiYQVdA33GL1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykoptomka: Kolejny dzieciak na wykopie, znawca historii i polityki.
Siemankooo 2 lata temu tworzył zajebisty tag z historią, a ty przedstawiasz swoje gimbourojenia, zerową wiedzę i jeszcze go obrażasz.

@siemankooo Taka mała rada, wróć do historii i nie mieszaj sie w politykę bo na tym portalu to nie ma sensu :)
  • Odpowiedz
@rafmaz89: no i chwała mu za to, nikt mu tego nie odbiera. Po prostu może, jak każdy, coś u siebie poprawić, u niego chyba trochę subtelności w ocenianiu i może innego punktu widzenia, niezależnego od punktu siedzenia.

Straszną gimbazę to jedynie Ty tutaj odstawiasz. To co @siemankooo tutaj pisze jest bardzo ciekawe, po prostu nie odnosi się do tematu i nie za dużo związanego z tym, co masy uważają
  • Odpowiedz
@rafmaz89: Czasem coś z historii jeszcze wklejam.
Tutaj gościu sam wmieszał politykę do historii i za to już wylądował na czarnej, ale jeszcze chciał co nieco wyjaśnić.

Rad nie potrzebuję, jak czyjeś towarzystwo mi nie odpowiada to piszę o tym i ładuję gościa na czarną i mam święty spokój.

Proszę mnie już nie wołać do tego inteligentnego wpisu, bo mam dość.
  • Odpowiedz