Wpis z mikrobloga

Jak zawsze w sytuacjach, w których się namęczyłem - podsyłam efekty. W skrócie:

- Zagłębie Lubin ma obok stadionu 9 boisk, w tym specjalistyczne do szkolenia techniki, dwa rodzaje sztucznej murawy, oświetlenie etc.
- buduje do tego bursę na 70 dzieciaków
- w składzie pierwszego zespołu ma kilkunastu wychowanków
- trener i dyrektor sportowy pracują już od dwóch lat i obaj właśnie przedłużyli umowy (w Polsce unikat)
- przewodniczącym rady nadzorczej jest kibic z 70 wyjazdami na koncie (dodaję #kibole)
- w Akademii pracuje prawie 50 osób, trenerzy, psycholog, dietetyk, wychowawcy, specjaliści od analizy, szef skautingu etc.
- po starych patologiach "za hajs państwa baluj" nie ma śladu

http://weszlo.com/2016/06/05/my-chcemy-tylko-by-zaglebie-bylo-wielkie/

#pilkanozna #weszlo #lubin #ekstraklasa
  • 21
@Jakub_Olkiewicz: Lubię czytać te artykuły o akademiach. Najbardziej spodobało mi się to:

Kolejny walor takich spotkań to brak stawki, coraz mocniej akcentowany w meczach juniorskich. – Bardzo mocno odchodzimy od punktomanii. Byliśmy na stażu w czterech holenderskich klubach i chcemy zaadaptować rozwiązanie, które tam znakomicie się przyjęło – turnieje dla najmłodszych bez tabel i pucharów, bez jakiegokolwiek ciśnienia na wyniki. Czysta gra. Najbardziej w szoku przy pierwszych próbach organizacji takich meczów
- po starych patologiach "za hajs państwa baluj" nie ma śladu


@Jakub_Olkiewicz: sponsor KGHM - ciekawe w jaki niby sposób to się opłaca dla KGHM i dla jego właściciela - skarbu państwa. Taka sama patologia jak firmy energetyczne marnujące pieniądze na zakup praw do nazw stadionów.
Niech obniżą rachunki.
@fledgeling: W największym skrócie - pracownicy KGHM mają co robić, ich dzieci mają gdzie się rozwijać, a wszystko za kwoty mniejsze niż wcześniej przepłacani zagraniczni piłkarze. Obstawiam też, że KGHM płaci nieco mniejsze podatki dzięki lokowaniu części przychodu w klubie, zaś same "publiczne pieniądze" trafiają z powrotem do tego sektora poprzez podatki, które płaci samo Zagłębie.

Sam jestem przeciwny udziałowi publicznych pieniędzy w sporcie, ale na tle pożyczek z miasta, pieniędzy
Sam jestem przeciwny udziałowi publicznych pieniędzy w sporcie, ale na tle pożyczek z miasta, pieniędzy na "promocję miasta poprzez sport" i tym podobnych uników służących


@Jakub_Olkiewicz: jesteś przeciwny, ale się zgadzasz, do czasu jak to jest w twojej sprawie. Żenada.

z czym cały region się identyfikuje.


hahaha, "cały" - jakieś dane na to?

Ciekawe, czy jakby ktoś powiedział ludziom, że mogą płacić kilka złotych mniej podatku, to też by się tak
@fledgeling: W jakiej mojej sprawie? Zagłębie jest jedną z "kos" mojego klubu :P

Region - 400 dzieciaków w akademii, średnia frekwencja ponad 6k, miasteczko 75 tysięcy ludzi.

Co do podatków - KGHM nie wydaje publicznych pieniędzy, tylko część swoich zarobków (a SP ma bodajże 30% akcji w tej spółce). Nie sądzę by wysokość dywidendy płaconej do Skarbu Państwa zależała od tego, ile wpompują w Zagłębie, pomijając, że płacą też Kubotowi, organizują
Jakie podatki płacisz na KGHM?


@LooZ: jako, że KGHM zmniejsza swoją podstawę podatkową - i płaci podatku, to np. nie można zmniejszyć dziury budżetowej i zmniejszyć podatków w ogóle.

Tak przy okazji @looz prawactwo tak często kłapie o "bogu honorze i ojczyźnie" - czy uważasz za honorowy fakt, że manipulowałeś wykopem przy pomocy botów? @Jakub_Olkiewicz to jakieś twoje multikonto? czy przypadkiem w tym samym momencie zauważyliście mój post. Znowu zwołujecie się
@fledgeling: Polecam leczenie psychiatryczne.

Po pierwsze, nie manipulowałem wykopem przy pomocy botów, ani bez pomocy botów;
Po drugie, trzeba mieć poważne problemy psychiatryczne, żeby w jedną osobę łączyć dziennikarza sportowego i mnie

Z reszty dyskusji się wypisuje, szkoda mi czasu na twoje urojenia.