Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: level academic do studbazy also general training do życia zagranico. Ja miałem Academic bo chce jechać studiować do uk, a ocena jest w 9-stopniowej skali, co tez w miare okresla poziom... Na pewno lepszy test niż polska matura ;)
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nope. To jest po prostu test określający w jakim stopniu opanowałeś język angielski. Nie ma nic wspólnego maturą, ale uniwerki chcą ielts oprócz wyników z ang na polskiej maturze.
@TheGirl: 6.0 overall. Mogło być lepiej, ale zważywszy na to że wcale się do tego nie przygotowałem tylko podchodziłem z biegu nawet bez zapoznania się z formą egzaminu xD to jest super wynik i akurat taki jakiego potrzebowałem. Ogólnie bardzo przyjemny
  • Odpowiedz
@#!$%@?: około 720zł (ja tyle płaciłem), na wyniki czekasz do 13 dni (mega szybko, bo inne mają np 6 tygodni czas oczekiwania). Ja pisałem w Ateneum w Gdańsku, ale ogólnie to masz do wyboru kilka miast (Gdańsk, Wawa, Kraków i coś jeszcze chyba). Organizuje to British Council, więc pewnie jakieś ich placówki albo coś. Sprawdź na ich stronie gdzie można pisać.

@TheGirl: dzięki :) A Ty jaki band potrzebujesz i na
  • Odpowiedz
  • 0
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Toefl jest mniej popularny i nie każda uczelnia go akceptuje, a CAE nie mam pojęcia, nie spotkałem sie z tym. Wiem, ze jest jeszcze SAT, ale to nie jest językowy tylko po prostu egzaminy przedmiotowe w języku angielskim, których wymagają uczelnie w USA - moj kolega to niedawno zdawał bo dostał ofertę z jakiegoś uniwerku w NYC.
  • Odpowiedz