Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki! Od 2011 smigam na takim setupie:

Asrock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE)

Intel Core i3-3220 Ivy Bridge LGA1155 BOX

Sapphire ATI Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

SeaSonic SS-500ET 80+ 500W OEM

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410


rok temu dokupilem ssd 128gb (najlepsza decyzja ever), a obecnie zastanawiam sie nad wymiana procesora na i5. Z zwiazku z tym pojawia sie kilka pytan:
1. jaki model do tego mobo?
2. nowy czy uzywany?
3. bawic sie krecenie?
4. czy w ogole jest sens wymieniac procesor? moze lepiej dolozyc 5k i kupic cos porzadnego?

Zestaw ma juz swoje lata, ale spelnia swoja role. Komputer uzywany do internetow, csgo i ewentualnie indykow pokroju ftl, invisible inc, darkest dungeon. Na wymiene decyduje sie jedynie przez csgo, bo o ile na wiekszosci map mam stabilne 200fps, to na mapach z nowej operacji pojawiaja sie zauwazalne dropy. Z tego co wiem w csgo procesor jest dosc wazny wiec licze, ze przesiadka z i3 na i5 przelozy sie na zauwazalna roznice w klatkach. Do tego zastanawiam sie czy poczuje roznice podczas uzywania komputera poza grami. Co myslicie?

#pcmasterrace - no moze nie do konca XD
#komputery
#csgo
#pytanie
  • 6
@piejo89: nowego już raczej nie kupisz, ja bym raczej wymienił całą platformę bo ramy masz dosyć wolne, znaczy można wymienić po prostu na 3570k/3770k, chłodzenie do tego i kręcić, taki procesor starczy jeszcze na minimum 5 lat +/- 1 rok, zapewne gdzieś do 10 lat nawet, ale to zależy od amd co pokaże jego zen i czy w końcu konkurencja zacznie jakaś być dla intela wydajnościowa
@Jurigag: Faktyczne nowych juz nie ma. Zatrzymalem sie w temacie na 2011 roku XD W necie dostepne sa uzywki bezposrednio od kogos albo uzywki od sklepow komputerowych z gwarancja 12 miesiecy. Ceny w okolicach 500zl. Kolejne pytanie - czy jest to tyle warte. Zwlaszcza, ze w zasadzie to co mam poki co mi wystarcza, a predzej czy pozniej calosc pojdzie do wymiany. Chyba sobie podaruje.
@piejo89: Ja bym zapodał do tego zestawu i7 i bym kręcił, ale wyczytałem, że Twoja płyta średnio nadaje się do OC... Poczytaj na necie czy ludzie bawią się na tej płytce w OC. Jak tak to pakuj i7-3770k, do tego dobre chłodzenie. Później zapodasz do tego tylko jakąś mocniejszą grafę i sprzęt będzie miodzio.