Wpis z mikrobloga

POMOCY! PIEC GAZOWY #vaillant mi się zepsuł :( Cały czas mryga dioda I/O i w ogóle nie rusza dalej. Jako rasowy informatyk widząc taki problem od razu zrestartowałem piec kilka razy ale dalej nic. W końcu po #rtfm okazało się, że ikonka wskazuje na to, że "zadział ogranicznik temperatury".

Sprawa o tyle dziwna, że jeszcze wieczorem brałem prysznic, a rano piec nie działał.

Ktoś miał podobny przypadek? Lub może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w okolicach #kolbuszowa #rzeszow, który by mi to naprawił?
  • 4
@mamFAJNYnick: F.20 – zadziałanie ogranicznika przegrzewu – sterownik wykrył zbyt wysoką temperaturę wody w kotle Vaillant. Przyczyną są zazwyczaj problemy z przepływem wody lub jej brak (zbyt niski poziom), zakamienienie wymienników ciepła lub zapowietrzenie.

Niestety wykracza to poza moje zdolności - bez serwisu się nie obejdzie.
@mamFAJNYnick: @wycz: Jakby ktoś szukał to dla VUW PL 240 / 2 - 3 po sprawdzeniu wszystkiego pozostała jedna diagnoza - padła cała elektronika sterująca :/ Wstępne szacunki na 1300 zł z robotą serwisu ale znalazłem gościa na OLX który sprzedaje używki sprawne i za 380 dostałem nową z instrukcjami od gościa - no po prostu pełna profeska - doradził mi czy akurat to będzie pasować, wszystko sprawdził, paczkę wysłał