Wpis z mikrobloga

@pacho: Odznaka nie jest po 6l przypadkiem?

Edit:

No jasne, nawet za Wiki cytując:

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi (dawniej III stopnia) przysługuje honorowemu dawcy krwi:



kobiecie, która oddała w dowolnym okresie co najmniej 5 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników,


mężczyźnie, który oddał w dowolnym okresie co najmniej 6 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.


Więc co Ty z tymi 4l, to ja
@pacho @shymon: a jak to jest z tymi bólami głowy itp. po oddaniu większej ilości krwi regularnie, a później juź nieoddawaniu? Bo ponoć organizm przyzwyczajony do ubytku krwi co jakiś czas, uczy się produkować jej więcej.
@pacho: Ja już 5400 oddane, więc jeszcze 2x i odznaka wpadnie ;)

@extralion: Wg mnie to tylko mit, bo nic a nic nie odczuwam. Chociaż tu raczej pytać tych, co 20 lat oddawali czy dłużej by było warto.
@shymon: "....który oddał w dowolnym okresie co najmniej 18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników." ;)

nigdzie nic nie ma o tym, że coś inaczej się liczy
@shymon: kurna dzięki, kiedyś tego szukałem i nie udało mi się więc założyłem, że tak samo się liczy ;>

co do wpisywania to mam wpisane inaczej niż krew (osocze 223, płytki 299, suma 522 i zwykła pieczątka rckik)