Wpis z mikrobloga

Czy totalnie tych murarzy posrało? Za m2 ściany z bloczków z gazobetonu chcą 30zł... Serio? Lekkie, równe, na klej brane a ty chcesz człowieku 3 dychy? Bez doświadczenia w godzinę postawię 2 metry kwadratowe (to jest 16 bloczków), z doświadczeniem pewnie z 4 metry albo więcej...
#budowa #budownictwo #budowadomu
  • 26
  • Odpowiedz
Bez doświadczenia w godzinę postawię 2 metry kwadratowe


@Vein: to sobie sam zbuduj w pol godziny ten metr? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vein: z wyksztalcenia jestem murarzem ale nigdy nie pracowalem w zawodzie. Chybs mnie przekonales, zeby sie tym zainteresować( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M4ks: a co to za filozofia jest? W pół godziny nie położy się 8 bloczków? Prawie 4 minuty na bloczek...
@decoy-your-crap jak się do dupy bloczki kupi, to trzeba szlifować, mówię o równych. Taką samą cenę za murowanie z gazobetonu jak i z bloczków keramzytowych, ceramiki i innych rzeczy liczą. Tylko za cegłę kosmos, ale tam to jest się #!$%@?.
@niewiemdlaczegoniemamnicka: to że potrafię (tutaj filozofii ŻADNEJ nie ma, wyprowadzasz
  • Odpowiedz
a co to za filozofia jest? W pół godziny nie położy się 8 bloczków? Prawie 4 minuty na bloczek...


@Vein: no to zajmij sie murowaniem. Narzekasz, ze ktos nie chce robic "latwej i prostej roboty na pare minut", wiec mozesz sam wskoczyc w nisze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M4ks: nie mam zamiaru się przekwalifikowywać, znam "obciążenia" związane z pracą fizyczną, ale bez jaj :>
@decoy-your-crap: drugi który mi tak zaśpiewał.
@kazstrz: uwierz mi, wiele rzeczy robiłem, moge porównać prace i nie chodzi, że "tam jest trawa zieleńsza"
@hesar: umyj cyce
  • Odpowiedz
Bez doświadczenia w godzinę postawię 2 metry kwadratowe


@Vein: Owszem,ale dopiero jak postawisz równiutko pierwszą warstwę,te kolejne 3-4 szybko-potem murujesz z rusztowania,zaczynają się docinki na okna,zbrojenie strefy podokiennej,nadproża,nad nim docinki dla wyrównania warstwy i to wszystko musi być policzone w cenie metra...
  • Odpowiedz
@Vein: z ciekawości ile być oczekiwał zapłacić fachowcowi za fizyczną pracę? Obecnie w niektórych branżach za intelektualną poradę na którą ktoś poświęca czasami parę minut, zdarza się płacić grube pieniądze, to czemu by fizyczni fachowcy mieli nie żądać podobnie wyższych stawek?
  • Odpowiedz
za intelektualną poradę na którą ktoś poświęca czasami parę minut


@stan-tookie-1: płaci się za wiedzę, nie za "minuty". U robotnika nie płaci się głównie za wiedzę, tylko za jego wysiłek. Jak bym mu kazał ciągać bloczki betonowe, to spoko, inny wysiłek jak nosić lekkie gazobetonowe czy keramzytobetonowe (pomiędzy gazobetonem a betonowymi)
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: tysionpincet od razu. To jest niemierzalne, ale nie uważam, że pracownik fizyczny, który nie musi się pochwalić żadną wiedzą, poza umiejętnością używania kielni, metrówki, poziomicy i matematyki na poziomie podstawowym by policzyć ile wody do kleju ma dodać ma zarabiać więcej niż specjalista, nie tylko "umysłowy".
  • Odpowiedz
@Vein: jak niemierzalne skoro się oburzyłeś na stawkę 30zł/m2. Inaczej, ile Ty byś chciał zarabiać wykonując pracę fizyczną murarza.
Obecnie brakuje fachowców fizycznych to jednak nie mają tak dobrze żeby ludzie woleli to niż nawet pracę na kasie.
  • Odpowiedz
@Vein: i to jest dużo? jak na pracę o dość szybkim wyczerpaniu organizmu, tym samym szybkiej konieczności zrezygnowania z niej powinna być na tyle korzystna żeby coś sobie odłożyć na wcześniejszą emeryturę.
poza tym to daje 15 euro za godzinę, przy łatwości wyjazdu i braku konieczności znajomości nawet języka obcego do tej pracy cena musi się powoli równać, jak w innych branżach
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: zawsze jak następuje "wyczerpanie organizmu" można się przekwalifikować na umysłowego, znam takich ludzi. Myślisz, że przy pracy umysłowej nie następuje "wyczerpanie organizmu"? Widze, że mam po drugiej stronie fizycznego. Wyobraź sobie, że umysł też się męczy, dodatkowo dochodzą problemy z sercem, z kręgosłupem, zwyrodnienia. A to wszystko od pracy"umysłowej". Mając stresującą prace można posadzić sobie też układ pokarmowy (wrzody).
I tak, uważam, ze ta stawka to jest dużo, szczególnie, że
  • Odpowiedz