Wpis z mikrobloga

  • 3
Mirki z #android muszę powiedzieć, że po przesiadce na #nexus5 użytkowanie telefonu z androidem to teraz niebo a ziemia porównując do wcześniejszych moich smartfonów S4 , Xperia M2 ,LG G2.. trochę tego było. Z każdą aktualizacją softu tamte telefony zwalniały a tutaj wszystko chodzi jak burza . Porównywałem nawet szybkość działania do Iphone'a 6S Plus , który ma żona i duzych różnic w szybkości działania interfejsu nie widzę, a nexus5 do najnowszych flagowców nie należy . Wyszło mi na dobre rozwalenie mojego Samsunga bo już mnie nie irytuje ta mułowatość systemu i od teraz tylko w takiej czystej formie Android ;)
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fervi Jakoś z lenistwa nigdy nie bawiłem się w instalowanie innego softu ale masz rację Cyan chodzi podobnie szybko bo miałem okazję testować;)
  • Odpowiedz
Stąd zalecamy Cyanogenmoda - wgrywasz i masz (prawie) czysty system.


@fervi: no, ale telefon powinien działać płynnie taki, jakim go dostarcza producent, a nie, że kupuję coś i żeby działało w miarę sensownie to muszę siedzieć nad tym godzinami.

I tak właśnie jest Nexus (nie licząc wtopy z Lolipopem).
  • Odpowiedz
@fervi: ale ja wciąż mam porządny smartfon i to bez CM. Zwiech żadnych, płynność rewelacyjna, aparat średni, ale nie potrzebuję tego jakoś szczególnie. Aktualizacje regularne, jeśli mi się zachce to wsparcie na XDA też spore.

Ostatnio mam tylko problem trybem gotowości, którzy podejrzanie dużo baterii mi zjada, już ok 350mAh na niecałe 24h działania telefonu (2h SOT mniej zjadły) i kompletnie nie wiem czego to jest przyczyna (zaczynam podejrzewać błędną wymianę
  • Odpowiedz
@Krupier: Ogólnie mnie smuci, że nie ma Hi endów z Nexusem. Są rzeczy, do których ta moc jest potrzebna (niewiele), a ja lubię te rzeczy :P (Emulacja np. Wii :D)

Ale brałbym Nexusa chyba z powodu wsparcia dla custom romów (tzn. wydaje mi się, że to w miarę wszystko jest odblokowane i nie trzeba łamać) - od Cyanogenmodów po customowe systemy operacyjne
  • Odpowiedz
Ogólnie mnie smuci, że nie ma Hi endów z Nexusem


@fervi: No pod to by się łapał Nexus (wafel) 6P od Huawei, ale jak na wafel przystało można go łatwo przełamać, co w wielu highendach nie ma miejsca.
Poza tym Snap810 + 3GB RAM, więc puki nie jest cieplutki to sprawnie działa, a grzać to się może podczas ciężkich zadań lub od wujowo napisanej aplikacji.
  • Odpowiedz