Wpis z mikrobloga

Recenzja z plikami video kamery sportowej F60B - najlepsza budżetowa kamera sportowa.
Kamera do kupienia jest w sklepie np. Gearbest. Była za 39.99$ (po obniżeniu punktami wyszło mi 28$). Obecnie jest w okolicy 46$ ( http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_355298.html ). Kupiłem ją 21 maja, a już 1 czerwca miałem ją w domu - poczta belgijska nierejestrowana.

Po testach w dniu dzisiejszym uważam że rozkłada na łopatki takiego Ekena H9 i SJ4000. Kamera jest rewelacyjna, obraz bardzo dobrej jakości, bardzo dużo różnego rodzaju trybów nagrywania.
Pokrótce najfajniejsze opcje:
- nagrywa w trybie 4K 30 fps, 2.7K 30 fps, 1080p 60 i 30 fps, 720p 120, 60 i 30 fps - wszystko do formatu MP4.
- ma specjalny tryb SlowMotion video 720p 120 fps lub 1080p 60 fps
- ma specjalny tryb TimeLapse video - automatycznie robi film timelapse (możliwość ustawienia co ile czasu ma być łapany obraz)
- ma tryb samochodowy (automatyczne załączenie nagrywania po wykryciu zasilania)
- tryb aparatu robi bardzo ładne zdjęcia (w trybie aparatu mamy możliwość skorzystania z samowyzwalacza czasowego, timelapse zdjęć oraz trybu szybkich zdjęć - max.10)
- możliwość połączenia po WiFi (z aplikacją na telefonie działa bezproblemowo)
- standardowy duży zestaw różnych mocowań (lepszych jakościowo niż w Eken)
- przejrzyste menu i szybko się przełącza między trybami
- obiektyw szerokokątny 170 stopni oraz zoom cyfrowy 4x

Jeżeli chodzi o wady:
- zdjęcia mają złą proporcję boków - trzeba na komputerze zmienić ręcznie rozmiar zawężając wysokość
- brak możliwości wyłączenia dźwięków uruchamiania i poruszania się po menu
- niezbyt dobrze łapie dźwięk

Na koniec jeszcze udostępniam nieobrabiane pliki z kamery nagrane w różnych warunkach (kontrasty, ciemności, pod wodą) i trybach (slow motion, time lapse, 1080p).
https://drive.google.com/file/d/0B9ePigdD1MgdSXQyY1lwTXZuRU0/view?usp=sharing

#aliexpress #f60b #eken #kamerasportowa #kamerasamochodowa #sj4000 #gearbest #banggood #itemyzchin #pokazzakupy #zakupyzchin
kibiklops - Recenzja z plikami video kamery sportowej F60B - najlepsza budżetowa kame...

źródło: comment_ytPbSjEf9SDyccEwxqqjI6L5sL7YESlD.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@kibiklops: już chciałem pisać, że gówno bo bez stabilizacji ale jak zobaczyłem cenę i Twoje próbki to jestem w szoku.

Jakie są akcesoria w zestawie? Do samochodu zostało dokupić tylko uchwyt jakiś? Akcesoria pasują z GoPro/Xiaomi itp?
  • Odpowiedz
Co do kamery to dużym plusem jest też sposób zapisywania plików... zdjęcia zapisują się do folderu zdjęć, filmy do filmów... nazwa pliku jest tworzona z daty i godziny nagrania
  • Odpowiedz
@kibiklops: A w trybie samochodowym nagrania zapisują się jako jeden plik, czy tak jak to jest na normalnych kamerkach samochodowych, zapisują się jako paru minutowe filmy?
Rozważam kupno tej kamerki, ale głównie była by używana jako kamerka samochodowa, nie wiem czy to dobra decyzja.
  • Odpowiedz
@BiBiTheCat: Możesz sobie wybrać czy ma zapisywać ciągiem, czy ma dzielić film na pliki po 1,3,5 minut.
Jak się nie pali możesz poczekać - pewno znowu obniżą cenę do 39.99$ bo w ostatnim czasie dwa razy taką promocję robili.
  • Odpowiedz
@kibiklops: Na razie i tak czekam na przesyłkę, bo muszę zarobić trochę punktów na recenzjach. :D
Więc jedyne co mnie by jeszcze uszczęśliwiło to przycisk zapisujący przed nadpisaniem ostatnie ileś tam sekund, ale bez tego da się przeżyć.
  • Odpowiedz
@kibiklops:
Dzięki za filmy i relację.
Mam jeszcze tylko pytanko jedno: Jak to jest w końcu z tym nagrywaniem w 60 fps przy 1080p?
Nagrywa czy nie?
Jak nagrywa to chyba zostaje tylko poczekać na 40$ i brać.
  • Odpowiedz