Wpis z mikrobloga

Recenzja z plikami video kamery sportowej F60B - najlepsza budżetowa kamera sportowa.
Kamera do kupienia jest w sklepie np. Gearbest. Była za 39.99$ (po obniżeniu punktami wyszło mi 28$). Obecnie jest w okolicy 46$ ( http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_355298.html ). Kupiłem ją 21 maja, a już 1 czerwca miałem ją w domu - poczta belgijska nierejestrowana.

Po testach w dniu dzisiejszym uważam że rozkłada na łopatki takiego Ekena H9 i SJ4000. Kamera jest rewelacyjna, obraz bardzo dobrej jakości, bardzo dużo różnego rodzaju trybów nagrywania.
Pokrótce najfajniejsze opcje:
- nagrywa w trybie 4K 30 fps, 2.7K 30 fps, 1080p 60 i 30 fps, 720p 120, 60 i 30 fps - wszystko do formatu MP4.
- ma specjalny tryb SlowMotion video 720p 120 fps lub 1080p 60 fps
- ma specjalny tryb TimeLapse video - automatycznie robi film timelapse (możliwość ustawienia co ile czasu ma być łapany obraz)
- ma tryb samochodowy (automatyczne załączenie nagrywania po wykryciu zasilania)
- tryb aparatu robi bardzo ładne zdjęcia (w trybie aparatu mamy możliwość skorzystania z samowyzwalacza czasowego, timelapse zdjęć oraz trybu szybkich zdjęć - max.10)
- możliwość połączenia po WiFi (z aplikacją na telefonie działa bezproblemowo)
- standardowy duży zestaw różnych mocowań (lepszych jakościowo niż w Eken)
- przejrzyste menu i szybko się przełącza między trybami
- obiektyw szerokokątny 170 stopni oraz zoom cyfrowy 4x

Jeżeli chodzi o wady:
- zdjęcia mają złą proporcję boków - trzeba na komputerze zmienić ręcznie rozmiar zawężając wysokość
- brak możliwości wyłączenia dźwięków uruchamiania i poruszania się po menu
- niezbyt dobrze łapie dźwięk

Na koniec jeszcze udostępniam nieobrabiane pliki z kamery nagrane w różnych warunkach (kontrasty, ciemności, pod wodą) i trybach (slow motion, time lapse, 1080p).
https://drive.google.com/file/d/0B9ePigdD1MgdSXQyY1lwTXZuRU0/view?usp=sharing

#aliexpress #f60b #eken #kamerasportowa #kamerasamochodowa #sj4000 #gearbest #banggood #itemyzchin #pokazzakupy #zakupyzchin
kibiklops - Recenzja z plikami video kamery sportowej F60B - najlepsza budżetowa kame...

źródło: comment_ytPbSjEf9SDyccEwxqqjI6L5sL7YESlD.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kibiklops masz może jakiś filmik nagrany z roweru? Nawet jak trzęsie to lepiej, żeby ocenić czy brak stabilizacji przeszkadza ;)

Tak poza tym trochę czasu minęło, odpowiedzi sporo, trochę kamerek pewnie zostało po recenzji kupionych. Ktoś z Was dostał już kamerkę? jakieś opinie, spostrzeżenia? Recenzja kibiklops bardzo fajna, ale poza tym trudno znaleźć więcej informacji na temat #f60b Jestem ciekawy czy wszystkie partie będą udane, czy nie ma czasami
  • Odpowiedz
@kibiklops: dziękuję. Miejsce montażu trochę dziwne ;) ale generalnie do samego obrazu jak na moje potrzeby, trudno się przyczepić ;) Chyba się jednak skuszę.
  • Odpowiedz
@DOgi: @kibiklops:
Mnie również wydaje się, że 1080060 prezentuje bardziej rozmyty obraz niż 1080p30. Na krawędziach obiektów to widać. Niemniej jednak jak na sprzęt za 160 zł jest ok!
  • Odpowiedz
@kibiklops: Testowałeś też F23, jak porównasz te dwa modele? Jak wygląda czas pracy na baterii? Warto dopłacić te 5$ czy może wybierając tańszy model nic nie tracę? 1080p 60fps w F60B jest ponoć słabe, a wyższych rozdzielczości to mi potem nawet laptop nie uciągnie, więc i tak nagrywałbym w maks. 1080p 30fps. Dodam, że WiFi jest mi obojętne, bo Windows Phone. W F23 trochę odstrasza format mov zamiast mp4. Naprawdę
  • Odpowiedz
@maker3: F23 nagrywa też spoko, ale ma mniej bajerów. Czasu pracy na baterii nie testowałem - do 50 minut spokojnie kamery dawały radę z zapisem 1080p 30 fps. MOV był w Ekenie. F23 nagrywał z tego co pamiętam do Avi.
  • Odpowiedz
@kibiklops: Nie wiem co. Na rower, na plaże, na wycieczke gdziekolwiek.
Co obejrze film to inaczej video wygląda. Raz łapie ładnie kolory i ostrość, innym razem strasznie prześwietlone, innym przejaskrawione a jeszcze innym nie łapie ostrości ( najczęściej jak nie ma dobrego światła)
  • Odpowiedz
@kibiklops: Nie chce mi się tak bawić tym bardziej, że to będzie szło z Chin penie. Stąd wole popytać i kupić raz a dobrze. NA Yoshop widze nie ma ekena. Tylko ele i f60. F60 za 40 usd a ele za 55 ( gdzie indziej za 50)
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: Tam na Yoshop masz dużo ogólnodostępnych kuponów - na F60B znajdziesz kupon obniżający cenę o 6$, Eken'a nie ma - jest jego "podróbka" H9, masz też Elephone Elite, który z kuponem na 12$ kupisz za 50$. Do tego możliwy cashback 14% od ceny zakupu.
Ja dzisiaj do testów kupiłem właśnie Elephone Elite - z kuponami i punktami wyszedł za 35$ i do tego cashback 5$.
  • Odpowiedz
@kibiklops: Ten elephone Elite wygląda już ciekawie w tej cenie :) Czy mam rację? Chyba jest lepszy niż ele explorer S
?Oglądałem z nim film i wyglądało spoko ale wolał bym mieć potwierdzenie od kogoś.

A co do ekena- ktoś mi napisał, że miał i jakość to tragedia.

Nagrałem coś przed chwilą w terenie w 1080p 60 fps więc oceń sam - kamera zamocowana
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach: Oczywiście że Elite jest lepszy - jest na Novateku 96660, ma tryby video od VGA do 4K, ma 4 kąty widzenia do wyboru, ma stabilizację elektroniczną. Tyle teorii, a jak będzie praktycznie to się zobaczy - ogólnie kiedyś była tu na wykopie dyskusja o tej kamerze to narzekali na nią.

Ten film co zamieściłeś jest akurat mój - tylko to nie jest z Ekena, a chyba z F60B. W
  • Odpowiedz
@kibiklops: No ja bym chciał mieć 1080p z 60fps przy dobrej jakości obrazu co by można motiony robić płynne choć nie wiem czy to realne i czy jest sens w ogóle opierać o to zakup W sumie ważniejsze dla mnie by obraz był jak najlepszej jakości. Slo mo można zrobić i przy 30 fps a to raczej i tak był by margines nagrywania.
Wiem, że to f60b.
Ten elephone elite
  • Odpowiedz
@kibiklops: Mam podobną rozkminkę jak @JajecznicaNaGrzankach, szukam niskobudżetowej kamerki do nagrywania zabaw z dzieckiem w domu i na zewnątrz, ewentualnie jakiś imprez rodzinnych. Do moich zastosowań co wg Ciebie będzie najlepsze:
- f60b
- Ele Explorer S 4k,
- Eken h9
- sj4000

A może dołożyć trochę i wziąć tego Elephone Elite?
  • Odpowiedz