Wpis z mikrobloga

Mircy potrzebuje pomocy, mianowicie potrzebuję za pomocą swojej strony wrzucić dane w input na innej stronie i na tej innej stronie zasymulować kliknięcie buttona i po kliknięciu tego buttona pobrać dane które się pokarzą.

Jak na razie mam proste pobieranie danych ze statycznej strony za pomocą "simple html dom parser", polecacie jakiś tutorial lub znacie sposób jak można by to było zrobić?

#webdev #programowanie #php #javascript #jquery
  • 10
@wuha formularz na tej zewnętrznej stronie jak każdy inny formularz ma html ma atrybuty method i action. Method mówi, w jaki sposób przesyłane są dane (GET lub POST), a action mówi, jaka strona skrypt jest uruchamiana po wysłaniu danych. Znając te informacje oraz pola, które trzeba wypełnić wystarczy, że za pomocą CURL wyślesz zapytanie (GET lub POST) do strony z parametru action razem z danymi, które powinny znajdować się w formularzu.

Tylko
@panDocent: Przepratrzyłem stronę i nie ma ukrytych formularzy jest to wysyłaną metodą post a action to "index.aspx" zawartość strony jest odświeżana bez zmiany adresu po wpisaniu danych i kliknięciu w button.
@panDocent: konkretnie to potrzebuję stworzyć dla siebie narzędzie które mi ułatwi pracę, konkretnie potrzebuje stąd wybrać dane i wyświetlić je na tej samej stronie co je wpisywałem.
@wuha: Powodzenia. Nakląłem się przy pisaniu skryptu. A to oficjalne api niczym się nie różni od tego co masz na stronie. Chyba, że w końcu usunęli opcję podawania captcha.