Wpis z mikrobloga

Białoruś buduje sobie elektrownię atomową, PiS walczy z elektrowniami wiatrowymi, a do rachunków za prąd z węgla (w wolskich miastach powietrze takie czyste!) dokłada opłatę audiowizualną i podwyższa opłatę przejściową, co zwiększy rachunki nawet o 96 zł rocznie.

#dobrazmiana #wizjanaprawypanstwa #bekazpisu #500plus (zaczynacie już odliczać wszystkie podwyżki i straty od tej jałmużny, czy wolicie ich nie zauważać?) #mojkrajtakipiekny #polityka
RuchadloLesne - Białoruś buduje sobie elektrownię atomową, PiS walczy z elektrowniami...

źródło: comment_tmNBX6ey1sSxruivXmCeH1EAlwxXF7QV.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plumkajacy_kalafior: po prostu nie chce mi się gadać o obowiązkowym abonamencie za propagandowe media rządowe w-----e w rachunek za prąd z fanatykami pislamu. to nie ma sensu. szkoda strzępić klawisze.
a o elektrowniach ja się już wypowiadałem i zdania nie zmienię: Polska powinna mieć minimum jedną nowoczesną elektrownię atomową. stare się zamyka, nowe wciąż się buduje i będzie się budować w krajach bez bojowych górników i z niedostatkiem źródeł odnawialnych.
  • Odpowiedz
@RuchadloLesne: czyli jednak należysz do sekty z urojeniami i jestes totalnei zacietrzewiony
faktycznie masz racje, nei ma sensu z toba rozmawiać.
Ty nie chcesz rozmawiac, ty chesz akceptacji kółeczka wzajemnej adoracji, któe będzie pluło jadem razem z tobą. Patologia.
  • Odpowiedz
ps. gorąco popieram odejście od energetyki wiatrowej jak i paneli fotowoltaicznych, co za siuraki do tego dopłacają (,)


@markedone: a nie obiło Ci się kiedyś o uszy wyrażenie "dywersyfikacja źródeł"?
też nie jestem fanem wiatraków, bo lubię sobie pooglądać np. to:
https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/orthographic=10.41,45.94,414
a polski klimat z prawdziwymi zimami utrudnia i podwyższa koszty eksploatacji wiatrowych farm, niemniej Polska jest dużym krajem i powinna czerpać z wszystkiego, z czego
  • Odpowiedz
specjaliści


@markedone: weź mi o nich nie wspominaj.
ja bym wynajął kilku z Rosji i zaraz by się okazało, że jednak się da, tylko mafie pokroju Lux Veritatis stracą grube miliony na "geotermy" czy inne g---o.
  • Odpowiedz
@RuchadloLesne: Podziękuj TW Bolkowi i Mazowieckiemu, którzy ugięli się przed miejscowymi debilami i wstrzymali prawie gotową budowę EJ w Żarnowcu oraz drugiej EJ w Klempiczu. To dzięki nim jesteśmy w tym samym miejscu, co 35 lat temu.
  • Odpowiedz
@BobMarlej: nie, bo ja bardzo nie lubię patrzyć wstecz i zwalać na to co było, na tych, którzy byli, bo może gdyby Krzyżacy, albo Szwedzi, albo Naziści, itd. – gdzie tu sens, nim się wynajdzie wehikuł czasu?
patrzenie wstecz to domena PiSdecji. jak "sukces", to my, a jak porażka, no to sorry, ale taka – po 8 latach rządów Platformy – sytuacja.
  • Odpowiedz
@RuchadloLesne: Ogarnij się, bo dyskutujesz z faktami - a to oni są bezpośrednio odpowiedzialni za brak energetyki jądrowej w Polsce.
Chciałbym przypomnieć, że jesteśmy dopiero na wyborze lokalizacji pierwszej elektrowni, czyli w tym samym miejscu, w którym byliśmy w latach 70. Za PO z kolei obsunął nam się termin otwarcia pierwszej elektrowni z 2020 na 2029.
Co miał zrobić PiS - cudownie to wszystko postawić przez ostatnie pół roku? (
  • Odpowiedz