Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie dotyczące trasy. Zastanawiam się bowiem co lepiej mi wyjdzie (finansowo i !pogodowo!). Planuję wyprawę stopem na Nordkapp (z Polski) na samym początku sierpnia. Czy lepiej cisnąć przez Świnoujście-Ystad-Oslo-Trondheim a potem jedyną drogą na północ (czyli Szwecja-Norwegia) czy też może trasa Suwałki-Ryga-Tallin-Helsinki-Oulu (Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia)?

Zalety i wady pierwszej trasy (na mój rozum):
+ od Oslo to w zasadzie jedyna droga na północ,
+ piękne widoki fiordów,
- bliskość oceanu jadąc fiordami - klimat sprzyja opadom,
- Norwegia jako strasznie drogi kraj.

Zalety i wady drugiej trasy:
+ Finlandia jest tańsza od Norwegii,
+ klimat trochę bardziej łaskawy (?) bo trasa jest dalej od oceanu/morza,
- dużo różnych mniejszych dróg, dosłownie "makaron" - ciężko ustalić którędy leci ruch na północ.

Ktoś coś kiedyś i ma jakieś dane wywiadowcze? :D Uratowałyby mi tyłek.
#autostop #pytanie #norwegia #finlandia
  • 10
  • Odpowiedz
@Royalekk: Tak jak wyżej - jedź przez Norwegię, wróć przez Finlandię.
Ale zdecydowanie zacznij od Norwegii, będziesz mniej zmęczony jak pierwszy raz zobaczysz Fiordy :) A powrót będzie łatwiejszy bo będzie "z górki" (Finlandia jest płaska jak stół :P).
  • Odpowiedz
@kaiketi: a, i żeby nie wyjść na zbytniego chojraka - nie mam jakiegoś potężnego portfolio autostopowego (o ile można w ogóle mówić o czymś takim :P). Ot, raz po Woodstocku do Amsterdamu, innym razem Berlin-Poznań, na majówkę Poznań-Wiedeń i trochę po Polsce. Takie pitu-pitu, a ta wyprawa na razie jest największym planem siedzącym w mojej głowie już jakoś od listopada
  • Odpowiedz
@Royalekk: O kurde tak się składa, że też jadę na stopa do Norwegii :D i to na początek sierpnia. Jadę tą drugą trasą bo zaczynam z Suwałk to mi lepiej pasuje ale może się spotkamy na trasie :P Jaki masz budżet?
  • Odpowiedz
@Kicker-007: Ale zajebiście :D Szczerze to liczyłem na przełożenie 500zł, co da jakieś 110e. Jadę na biedaka - woda, chleb, konserwy. Liczę na zwrot podatku który ma przyjść niedługo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz