Wpis z mikrobloga

Po ponad pół roku średnio-owocnego walczenia na siłowni z nieprawidłowo dobraną dietą zaczynam LCHF. Mam nadzieję, że coś uda mi się ugrać i zadziała na mnie lecz nie jak dieta z Natur Hourse 2 lata temu która zbił mi mięśnie i wyglądałem tragicznie i blado. Schudłem na niej w miesiąc z 89kg na 79 kg (tak, cholernie szybkoi praktycznie bez ruchu - 2,5kg na tydzien) ale straciłem głównie mięśnie i wodę prawdopodobnie przez zbyt małą podaż białka i praktycznie zerową tłuszczu. Chcę spróbować na jakiś czas (może na stałe) obniżyć poziom węgli do minimum ponieważ nieraz nawet po zjedzeniu obiadu z 2-3 ziemniakmi lub zjedzeniu spahetti momentalnie puchnę i czuję jakbym wszystkie węgle magazynował (może złudzenie) Wczoraj cały dzień na LCHF minął w miarę - jedynie co to siłownia wieczorem - 45 minut było totalnie wyczerpujące. Dziś wieczorem planuję walczyć dalej.
Zgodnie z planem LCHF nie trzeba specjalnie liczyć kalorii, po prostu wcinamy coś gdy jesteśmy głodni ale nie na siłę tylko aż będziemy syci - co ważne nie jemy bo nam smakuje tylko zaspakajamy głód więc ta dieta to też trochę walka z samym sobą. Ja wybrałem dla siebie niskowęglowodanową ketogeniczną czyli zawartość dzienna węgli poniżej 30g. Wczoraj obalona jajówka z 3 jajek na 2 plastrach boczku plus papryczka jalapeno, na obiad 250g pieczonej polędwiczki wieprzowej plus sos śmietanowo cebulowy i do tego kilka jalapeno i 3 pomidorki koktajlowe a kolacja sałatka grecka z oliwą z oliwek.

Dzień 1

Dziś śniadanie:
omlet z 3 jajek, 150g twarogu tłustego i 30g odżywki białkowej i smarowany masłem orzechowym + kawa latte
w pracy podjadłem około 50g sera pleśniowego około godziny 12 w porze obiadowej plus 2 mini kabanosy i 2 plasterki polędwicy wieprzowej,
po pracy czarna kawa plus mały omlet ze śniadania przesmarowany masłem orzechowym,
na kolacje prawdopodobnie śledź wędzony - około 150g

Waga dziś rano - 88kg

#oponaspadanalchf #mikrokoksy #dieta #lchf

Z chęcią przyjmę uwagi.
  • 26
@chromatografia dlaczego? na kolację salatka grecka to nie wazywa? do posilkow dorzucam troche pomidorow koktajlowyvh a na jutro planuje do pracy duszone brokuly z serem. Nie przepadam za duzymi ilosciami warzyw bo jeszcze sporo tego jest w sklepach o slabym smaku, pewnie za miesiąc normalne pomidory itp beda.
@rdza dodaje dosyc sporo masla orzechowego i wczoraj np do salatki koło 50 g oliwy z oliwek. sos smietanowy tlusty mega z kubeczka 250g śmietany i dodatkowo smazona cebulka na tluszczu kokosowym. Mysle ze nadrabiam. dodatkowo ser plesniowy to około 40% tluszczu ser feta do greckiej to samo okol 35
@gmitek: Jest okej, ma mało kalorii i mnóstwo witaminy C.
Za to ostrożniej z pomidorami, jeśli ograniczasz cukry, bo to jakby nie było, owoce.
Bezpieczne warzywa to właśnie papryka, kapustowate (czyli oprócz kapusty także brokuł, kalafior, brukselka), wszelkie sałaty, seler naciowy, ogórek, rzodkiewka itp.

Zaraz pewnie zostanę zakrzyczana przez kilku kozaków "warzywa są dla ciot", ale serio pilnuj tego, bo dieta wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa jest jednocześnie trudnostrawna i musisz dostarczać odpowiednich
@Krawwo trening silowy przewaznie góra mocniej dół lzej z powodu starego urazu kolana no i na początku zawsze 15 do 20 minut orbiter albo bieznia czy rowerek, bez tego nie potrafię zaczac cwiczyc. Może tu tkwi blad ze zaczynam cwiczyc po krotkim ale intensywnym cardio.
@chromatografia dzieki za informacje. co do diet to uczę sie sam reakcji swojego ciala ponieważ probowalwm juz kilku diet i potrafię sie trzymać i ważyć każdy posilek bo mam do tego warunki i troche czasu ale wiekszoac z nich była z mizernym skutkiem i wlasnie wszytsloe mialy ograniczony tluszcz dlatego probuje wysokotluszczowej.

Co do warzyw to je lubię tylko akurat w lchf troche boje sie je wcinac zbyt mocno ale ciagle wczytuje
Plusem tej diety jest ze różowy zadowolony bo jest typem wiecznie szczupłej miesozerki i mozemy przygotowywac posilki razem, wczesniej część robilosmy osobno.
Chłopak napisał że je warzywa


@phogel: Tak? To masło orzechowe to warzywo?

dieta LCHF jest trudnostrawna (nie jest)


@phogel: Jest.

Otóż według mojej wiedzy po pierwsze nie musi pilnować błonnika (może go mieć nawet w dupie) bo z samych założeń diety LCHF będzie miał go dosyć.


@phogel: Widziałeś jego jadłospis? Skąd ten błonnik? Z sera, jajek czy polędwicy?

A po drugie wg mojej wiedzy to właśnie błonnik może uczynić