Wpis z mikrobloga

Za jakieś 3-4 tygodnie będę chciał się pozbyć mojego wysłużonego Corsarza, rocznik '97. Rozważam 3 opcje, ale chętnie poznam inne propozycje.

Pęcherz już nie ten sam co niegdyś - lekko mu cieknie olej, lubi zostawić po sobie plamkę.
Wola życia też spada. Od czasu do czasu zdarzy mu się zgasnąć, ale zwykle zaraz odpali - czasem od kopa, czasem po kilku próbach.
Zmiana biegów nie jest już tak pasjonująca. Skrzynia nie chodzi jak kiedyś. Czasem aby wrzucić jedynkę, najpierw trzeba wrzucić dwójkę, wtedy coś tam się odpowiednio ustawia i wejdzie jedynka.
Są też dolegliwości reumatologiczne - w lewym tylnym kole coś stuka przy skręcaniu w prawo. Nie wiem co.
Kiedy puszcza się sprzęgło zbyt powoli, to cała skrzynia wpada w dziwne wibracje, drążek skacze jak szalony. To chyba efekt po dzwonie, którego miałem kilka lat wstecz i zerwała się wtedy jedna z poduszek pod silnikiem - naprawiona, ale jest jak jest.
Czas nie oszczędził też skó... znaczy się blachy. Piękne, rudoczerwone piegi otulają brzegi drzwi i błotników.
Oraz wiele innych ubytków i wad, które można pokochać.

8 lat razem. Dla innych to po prostu Opel. Dla mnie to też wiele wspomnień. Trochę żal, ale łzy ocieram wydrukiem z zamówionego następcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co dalej z Corsarzem?

#auta #motoryzacja #ankieta

Co dalej z Corsarzem?

  • Na złom 31.3% (10)
  • Opylić na części 37.5% (12)
  • Włożyć trochę kasy, zrobić z nim i sprzedać 6.3% (2)
  • Sprawdzam 25.0% (8)

Oddanych głosów: 32

  • 4
  • Odpowiedz
@vipe: Spróbuj to puścić do handlarza za jakieś niewielkie pieniądze - jeśli koszty napraw i doprowadzenia auta do stanu "laleczka jedyny taki zobacz" nie przerosną pięciokrotnie kosztów zakupu, to może weźmie i sam coś jeszcze na tym zarobi. W przeciwnym wypadku złom, na części się nie opłaca bo będziesz się z tym #!$%@?ł przez dwa lata.
  • Odpowiedz
Brak oleju w skrzyni
Kiedy puszcza się sprzęgło zbyt powoli,-Poduszka pod skrzynia i silnikiem uszkodzona
ale zwykle zaraz odpali - czasem od kopa, czasem po kilku próbach.-Czujnik położenia wału do wymiany
Czasem aby wrzucić jedynkę, najpierw trzeba wrzucić dwójkę-Blokada wodzika wyrobiona to akurat drobnostka.
  • Odpowiedz
Brakuje opcji: "po prostu sprzedać " - w całości, w takim stanie, w jakim jest. Pójdzie, prędzej czy później pójdzie. Za więcej niż na złomie, za mniej niż na części, ale pójdzie. Chyba, że masz i czas i chęci i miejsce na rozbiórkę, a później przechowywanie reszty.
  • Odpowiedz
@vipe: Wrzuć do nas ogłoszenie. Być może znajdzie kogoś na kim będzie mógł polegać, z kim będzie mógł puszczać latawce, karmić łąbędzie ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz