Wpis z mikrobloga

@b4rnab4: ukończ szkolenie, kup samochód i jeździj po polnych drogach. Kwestia oswojenia się z maszyną. Tak jak ze wszystkim. Jedni potrzebują więcej czasu, inni mniej, ale każdy jest w stanie się nauczyć :-)
@b4rnab4: Też się zastanawiałem jak to się dzieje, że na raz trzeba trzymać kierownicę, wciskać pedały i jednocześnie zmieniać biegi oraz patrzeć na drogę - teraz wszystko robi się automatycznie. Zdasz. Obecna teoria może jest trudniejsza do zdania niż moja (zdałem w 2011 roku), ale to tylko egzamin nauczysz się jeździć dopiero na drodze.
@b4rnab4: proste to jest ziomek, kręcenia kierownica sie nie trzeba uczyc, bo to naturalne, tak samo patrzenie na drogę. Kwestia pedalow i skrzyni, ale to tez przychodzi raczej szybko :D
@b4rnab4: Też tak myślałem jak jeszcze nie umiałem prowadzić. Później jakoś podłapałem podstawy i na kursie już elegancko. Jak zdasz egzamin (zdanie egzaminu a umiejętność jazdy to dwie różne rzeczy) i będziesz się uczył to zmiana biegów wejdzie Ci w nawyk jak podcieranie się po dwójce.
@b4rnab4: Niepotrzebnie się obawiasz. Trudniejsza jest nauka jazdy na rowerze ;-)
Skup się na kursie, który ma na celu przygotować Ciebie do zdania egzaminu. Jak już będziesz miał jazdy to bierz je w dzień poza godzinami szczytu. No i na początku wybierz 2-3 kierowców po max 1 godzinie nauki, żebyś mógł znaleźć takiego który najbardziej Ci spasuje.
Powodzenia, to nie takie trudne :-)
(p.s. a tego gadania że teraz trudniej jak
@Kelemele: chodzi o oswojenie. ja tak robiłem jak już miałem opanowaną technikę i czułem się dobrze za kółkiem. pomogło zredukować stres (jazda z instruktorem nie daje takiego komfortu), ale rozumiem że taka rada może się nie podobać.
@b4rnab4 Prowadzenie jest fajne, trzeba tylko się wkręcić i nie mieć złego nastawienia do szkolenia itp :) Trochę jazd i człowiek opanowuje sprzęgło, biegi, płynne ruszanie i obserwację otoczenia :) Powodzenia Mirasku :)
@b4rnab4: Mam prawie 25 lat i 5 miesiecy temu pierwszy raz poprowadzilem samochod.Myslalem tak jak ty. Zdalem za pierwszym i dzis nie wyobrazam sobie zycia bez prawka. A jazda samochodem w rlu jest latwiejsza niz jazda nim w grach komputerowych.
Jak zdasz to bedziesz zalowal ze tak pozno, uwierz mi.
@rentonB:
@b4rnab4: Też w wieku 25 lat robiłem i byłem pełen obaw że jazda jest trudna, a okazało się że jest lekka i przyjemna ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz sobie nie wyobrażam nie mieć prawka, jeżdżę codziennie po 80km od pół roku i sprawia mi to przyjemność. Jeśli nie jesteś jakiś "mało sprytny" to sobie dasz radę bez problemu za pierwszym razem.