Wpis z mikrobloga

##!$%@? #logikarozowychpaskow #webdesign #grafika #freelance

Mówi się, żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Ja wszedłem.

Już tu kiedyś płakałem nt. laski z ostrym borderlinem, dla której wykonywałem projekt. Mimo przeciwności udało się go dokończyć (taa, przeciwności...powiedzmy wprost- użerania się z ostrym #!$%@? tej szanownej pani).

Anyway, parę tygodni później dostałem prośbę przez tel. o mega szybki, prosty projekt na już. Zrobiłem tego samego dnia w nocy żeby mogli drukować na drugi dzień...

...dziś mija prawie 2gi miesiąc, a ja piszę setnego smsa o te głupie 100zł.

O dziwo otrzymuję odpowiedź. Uwaga, teraz będzie najlepsze:

"To nie jest warte 100zł. Mój znajomy grafik zrobił mi takie same w 15min. za darmo". Klasyka gatunku :D

...

Oczywiście jestem już zmęczony tą zabawą więc daruje sobie dalszą walkę bo szkoda czasu i nerwów.

Wnioski jakie płyną z tej historii:
1. po parunastu latach zabawy w tym biznesie dałem się wyruchać bez mydła (zawsze miejcie spisane warunki współpracy, choćby w mailu)
2. Nie podejmować współpracy z ostro #!$%@? ludźmi
3. Zastanowić się 2x nad współpracą z kobietami (przepraszam taka prawda, życie mnie nauczyło)
4. pkt. 1 po stokroć!
5. Kalkulować czy pieniądz jest wart stresu i pracy.
K.....0 - ##!$%@? #logikarozowychpaskow #webdesign #grafika #freelance

Mówi się, ż...

źródło: comment_TpM3HcMjTBEIezOCLUUDPcWzMHPqunuH.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
Mówi się, żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Ja wszedłem.


@Kierownikdzialuzycie000: ale wiesz, że w tym przysłowiu "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" chodzi o to, że jak wchodzi się drugi raz do rzeki to woda jest inna, a nie o to, że się dwa razy nie robi czegoś tego samego?
  • Odpowiedz
@Wyrazisty: Tak jak pisałem, wszystko przez telefon. Szybkie zleconko na teraz, na już. Znacie tych klientów nieobliczalnych, takich #!$%@?ętych etc. XD.

Tak serio, to nie mam czasu się pierd...ć o 100zł. Ale nauczka na przyszłość dla mnie i dla innych.

Przysięgam wam, że gdybyście wiedzieli co ja wiem po rozmowach z tą kobietą i jej facetem-wspólnikiem (totalnie pod pantoflem) to trzymalibyście się od nich z daleka z troski o własne zdrowie
  • Odpowiedz
@bazingaxl: kolego, nie napisałem Ci przecież co to za projekt i ile czasu na niego poświęciłem więc nie wyciągaj wniosków z dupy.

kto pracuje w nocy za 100zl ? przeciez to nawet stroz zarabia wiecej ogladajac w kanciapie tv


Nigga plz. Stróż dostaje 100zł za godzinę pracy? Nie lubię przesadyzmu w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@Greg36: @Wyrazisty: @zupa_z_kasztana: @vasil: @bazingaxl: @ttbt: @graf_zero:

/* PLOT TWIST */

Wciąż hostuję im stronę i maile z czystej uprzejmości, do czasu aż nie załatwią sobie swojego hostingu. Co ciekawe tego również nigdzie nie mamy zapisane (to taki extras z mojej strony dla nich).

Gdybym chciał być bardzo niemiły to wyłączyłbym stronę na serwerze, nagrał im na dyskietki 1,44 i wysłał pocztą żeby se zgrali
  • Odpowiedz
@Kierownikdzialuzycie000: Zrobiłeś coś dla nich, nie chcą Ci zapłacić, a Ty masz dostęp do ich hostingu i w każdej chwili możesz zrobić 'przerwę techniczną' do czasu wpłynięcia pieniędzy na Twoje konto, ale tego nie zrobisz "bo nie"... Masz możliwość rozwiązania problemu w kilka minut, a wolisz żalić się na mirko zamiast załatwić sprawę. Uczysz takich ludzi, że za usługi nie trzeba płacić, bo i tak pieniędzy się od nich nie wyegzekwuje.
  • Odpowiedz