Wpis z mikrobloga

@psposki: Do kamerowania np. podczas wakeboardowania. Wiem, że trzeba się nauczyć latać żeby mi się nie wykąpał, ale serio mi się spodobało. Idzie lato, żniwa. Chciałbym nagrać filmik z lotu ptaka jak ojciec młóci rzepak xD
@HerrClaus: Najtańsza opcja to Tarantula X6, pod którą możesz podczepić nawet GoPro/Xiomi Yi + Gimbal Walkera G-2D - sam dron kosztuje ok 175zł, gimbal ok. 400zł. Niestety ma swoje wady jak np. silniki szczotkowe, które podobno szybko padają i jest wykonany ze średniej jakości plastików. Po drodze jest np. JJRC X1, ale jak chcesz coś konkretniejszego to imo następnym wartym uwagi dronem jest Cheerson CX-20 kosztujący ok. 1000zł - taki chiński
@ZoNKeR: Tarantula X6 bez problemu udźwignie kamerkę sportową? Wiadomo, że za ceną idzie kompromis, ale do nauki latania większym dronem chyba jest dobrym wyborem? A Syma X5C/X5SW nie udźwignie kamerki sportowej? Chociaż też ma silniki szczotkowe, więc pewnie jeden pies, ktory się wybierze?
Pytam się, bo aktualnie bawię się maleństwem Syma X12 i jednak za mały jest :P
Tarantula X6 bez problemu udźwignie kamerkę sportową?


@Fibi07: Tarantula ma silniki zasilane 2S i to ją ratuje że potrafi unieść, ale co z tego skoro po kilku(nastu) lotach silniki padają. W dodatku nie ma tam łożysk nawet. A jak odpalisz przypadkiem wifi na kamerce to dron spadnie i się rozbije.
@Fibi07: 20-50$ rama
40-60$ silniki
40-60$ ESC
15-20$ FC
10-30$ PDB

Kamera 15-35$
Nadajnik 15-40$
OSD 8$

Radio+odbiornik 200-600zł

Ładowarka 27$ (imax b6ac) do 70$, 100$ czy nawet 200$ (jakiś reaktor lepszy czy coś większego od skyrc)
Bateria LiPo od 15$ sztuka za normalne LiPo do ok 30$ za lepsze/najlepsze. (cena za sztuke)