Wpis z mikrobloga

@Pablitodonpedro: a jeżeli chodzi o konkretne piwa to szukaj raczej pilsów lub lagerów. IPA, APA itd mogą być za ciężkie z tego co widzę :) Jeżeli chcesz coś budżetowego i łatwo dostępnego to polecam piwa z Bojana :) - Wielkopolskie, Strażackie lub Toporek.
  • Odpowiedz
@Pablitodonpedro: Pewnie jest. Ale ja na początek nie polecałbym Pilsa kraftowego, bo możesz nie poczuć aż takiej różnicy (takiej, żeby zapłacić 4 razy więcej).

Ogólnie słyszałem o dwóch szkołach:
1) Kupujesz takie jak Ci wyżej poleciłem i stopniowo wchodzisz (a będziesz szedł dalej, uwierz mi)
2) Kupujesz coś co Cię sieknie (RIS, Imperial IPA, Barley Wine, Porter Bałtycki) i masz terapię szokową.

Ja szedłem pierwszą drogą. Z braku wszystkiego APA od
  • Odpowiedz
@Pablitodonpedro: Pewnie jest. Ale ja na początek nie polecałbym Pilsa kraftowego, bo możesz nie poczuć aż takiej różnicy (takiej, żeby zapłacić 4 razy więcej).

Ogólnie słyszałem o dwóch szkołach:
1) Kupujesz takie jak Ci wyżej poleciłem i stopniowo wchodzisz (a będziesz szedł dalej, uwierz mi)
2) Kupujesz coś co Cię sieknie (RIS, Imperial IPA, Barley Wine, Porter Bałtycki) i masz terapię szokową.

Ja szedłem pierwszą drogą. Z braku wszystkiego APA od
  • Odpowiedz
@Pablitodonpedro: ogólnie od jakiegoś czasu w Tesco czy Carrefour czy innych marketach jest już trochę kraftów itd. Generalnie patrz na IBU. Czym więcej IBU tym bardziej gorzkie (chociaż to nie reguła, zależy od aromatów itd). Raczej nie przekraczaj na początku tych 40-50 IBU. Doctor Brew jest całkiem ok.
  • Odpowiedz
@Pablitodonpedro: tu nie ma jakiejś większej filozofii musisz próbować dużo żeby wyrobić jakieś swoje preferencje. Ktoś ci poleci świetne piwo wędzone torfem i #!$%@? z tego jak nie lubisz aromatu z torfu. Chodź do sklepów i barów, próbuj sam ogarniesz co ci podchodzi.
  • Odpowiedz