Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, potrzebuje jakieś firmy która produkuje pompe wyprową (projekt na studia, do napędu podnoszenia mechanizmu suwnicy) i problem polega na tym że potrzebuje pompy która wytrzyma ciśnienie ciągłe minimum 415 bara, każdą jaką znalazłem to ma maxymalnie 400 bara ciśnienia ciągłego, ktoś wie coś gdzie coś takiego mogę znaleźć? Chłonność silnika jest dosyć niska bo niecałe 6l/min, ale głównie o ciśnienie chodzi :(

edit: pompa o stałej wydajności

#pytanie #studbaza #budowamaszyn
  • 7
@euklides a przemyślałeś że nawet jak znajdziesz pompę to bardzo ciężko Ci będzie dobrać rury i złączki? w pracbaza dla walcarek do blach uzywamy ciśnienia 350 i rura DN40 ma ścianke 7 mm. Ciężar, duży współczynnik jebut i bardzo wyspecializowane części
@Troostyt: w projekcie mamy tylko dobrać pompe, nic nas więcej nie interesuje, dane są losowo dobrane więc w sumie może być to nawet nie możliwe do zbudowania, daletgo pytam czy ktoś wie czy spotkałem się z taką pompą która obsługuje powyżej 415bara:>
@euklides: nie wiem czy to przejdzie u Ciebie ale ja w takich wypadkach pisałem że mimo obliczeń nie ma możliwości dobrać komponentu proponowałem zmianę warunków brzegowych (np. zmniejszenie momentu poprzez dobranie większego przełożenia) obliczałem ponownie i dobierałem istniejącą pompę