Wpis z mikrobloga

#komiks #szczecin

Przeczytałem "Skalp" i mogę polecić go każdemu kto chce poczytać coś w poważniejszym kryminalnym klimacie. Trochę coś jak Sin City, gdzieś w recenzjach ktoś szukał podobieństwa do serialu Banshee (akcja w indiańskim rezerwacie, sex, przemoc, bieda, gangi).
Historia: Indianin - agent FBI po przykrywką waca do swojego rezerwatu i zostaje tam szeryfem. Jego zadanie to rozpirzyć głównego złego ale po drodze się dzieje...

Komiks jest dość drogi ale jeżeli jest ktoś ze #szczecin to polecam udać się do wypożyczalni głównej Książnicy Pomorskiej. Można go wypożyczyć na miesiąc.

Generalnie w Książnicy rozwija się coraz bardziej dział komiksu i można tam trochę ciekawych rzeczy sobie poszukać. Od staroci typu Tytusy, Kajko, Thorgale (oryginalna seria nie cała- te kolejne serie są za to chyba wszystkie na bierząco)

Pojawiają się tam obecnie wydawane komiksy jak cykl Strażnicy, sporo Batmanów, Liga Sprawiedliwości, Kobieta kot, coś z tych nowych Marveli - nie dotykam tego bo jak patrzę na rysunki w nowych komiksach to mi się rzygać chce) i dużo innych.

Można przez internet sobie w katalogu poszukać jeśli czegoś ktoś szuka konkretnego albo podejść i zobaczyć co na półce.

Książnica Pomorska katalog
Pobierz
źródło: comment_wrX2gTIFU1W4BnmKw4rQTOiUPCsiDQxL.jpg
  • 2
@MarkiMarka:
Dodam jeszcze, że w wypożyczalni jest dział #manga i są tam Naruto (1- do chyba 38), Panzer Girls, Full metal alchemist trochę tomów, i sporo dla raczej chyba czytelniczek. Nie jestem znawcą (ale Naruto bardzo chwalę i każdemu polecam) dlatego już chętni muszą sobie sami poszukać i ocenić zbiór.