Wpis z mikrobloga

@Klofta: Podejżewam że już tęgie głowy narodowców szukają haków na wnuczkę i będą próbowały ją zdyskredytować. Już niedługo pojawią się gównomemy w którzych wnuczka ma np dekolt i opisy typu "Dziadek Pilecki jest zniesmaczony postawą wnuczki" itd itd

Nacjonaliści nie potrafią nic innego oprócz ataków adpersonam.
  • Odpowiedz
@Klofta: Strasznie bzdurzy. Pilecki niby nie dzielił ludzi, ale był żołnierzem, którego zdaniem było walczyć z wrogiem. I stanął. Zarówno do wojny z rosyjskim bolszewizmem, jak i niemieckim hitleryzmem. To przeciwieństwo z patriotyzmem i nacjonalizmem jest wręcz śmieszne. Kraj zamieszkują ludzie, którzy albo poczuwają się do bycia wspólnotą, czyli rozumieją, że razem tworzą rzeczywistość, tj. są narodem, albo nie. Ona najwidoczniej z jakiegoś powodu marzy o Polsce bez Polaków, a
  • Odpowiedz
@Klofta: I po co wklejacie komentarze jakiejś ubeczki, co płacze, bo jej obniżą emeryturę? Jej przodkowie pewnie wyrywali paznokcie polskim bohaterom na Rakowieckiej.
  • Odpowiedz
@Klofta: nie wiem o co chodzi ale znowu kekłem z "podzielonej polski". Polska jest zawsze podzielona, w dowolnej kwestii.

nacjonalizm i patriotyzm to nie przeciwieństwa, to zupełnie dwie różne rzeczy xD
  • Odpowiedz
@Klofta: K---a, kiedy się ludzie w końcu nauczą, że nacjonalizm nie jest znienawidzeniem innych krajów, to się nazywa ksenofobia. Jak łatwo jest wypaczyć definicje zwrotu, który jest niewygodny.
  • Odpowiedz
@okrim: To nie jest przypadkowa pomyłka, lecz zaplanowane działanie, trzeba pamiętać, żę to język kreuje naszą szeroko zakrojona swiadomosc ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@maniexx: Nie zgodze sie tutaj, wszystko zalezy od grupy, w jakie sie obracasz, to co pokazuja media jest wyolbrzymione i przejaskrawione dla kazdej ze stron. Jezeli takich ludzi spotykasz, to tylko wspolczuc, bo ksenofobia to straszne gowno i nie jest ani prawicowe, ani prawilne.
  • Odpowiedz
@Matioz: Szczerze? w dużym stopniu moja opinia wynika z tego co widzę w internecie. Jestem też pewnie mało obiektywny, bo dla mnie nawet "czysty" nacjonalizm jest raczej odległy - chociaż oczywiście szanuje go o wiele bardziej niż ludzi z spod znaku "j---ć móslimuf"
  • Odpowiedz
@maniexx: Pewnie, wiem jak to wygląda. Internet pozwala na ujście myśli, zresztą wydaje mi się, że cholernie dużo ludzi ma radykalne odchyły w jedną, bądź drugą stronę. Po prostu o tym publicznie nie mówi, a tutaj ma taką możliwość( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie moje luźne przemyślenia.
  • Odpowiedz
@microbid: To raz, a dwa, że jej zdanie niekoniecznie musi się łączyć ze zdaniem Pileckiego, więc nie powinna mówić w jego imieniu. Wiem po sam, sam z moim ś.p. dziadkiem miałem zupełnie inne poglądy i nie mógłbym go podpiąć po swoją ideologię.
  • Odpowiedz