Wpis z mikrobloga

Zainteresowałem się mocniej perfumami jakoś z pół roku temu. Nakupowałem dekantów, próbek i testuję. Nie mogę się nadziwić, jak te same perfumy mogą inaczej pachnieć latem i zimą, na przykładzie Dior Homme Cologne. Teraz idealny, zimą w ogóle nie czuć.
#perfumy
  • 10
@XKss: A to tylko żule wydzielają pot? ( ͡° ͜ʖ ͡°) on ładnie pachnie już na otwarciu, kwestia efektu mieszania z potem to odrębna, ale i indywidualna sprawa. Trudno tu o uogólnienia. W sumie z fizycznego punktu widzenia, nie dziwota, że zapach jest inny w zależności od temp...but still...
@tryvial: Ile Ci trzyma? Na mojej skórze Diory bardzo ładne wyniki mają, najdłużej Homme Sport 2012, ale 12h masakruje mi głowę i rzadko używam. Cologne wczoraj nosiłem drugi raz i tak ok. 4h z projekcją, a później już tylko przy skórze, ładny zapach.
@AntekMucha: Projekcja tak z 2, może 3 godziny, przy skórze tak do 6. Z letnich jak na razie chyba najlepiej mi podchodzi Lalique White ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo Chanel Allure Sport (ew. Edition Blanche)
@tryvial: Lalique u mnie max 2h..., a mam jeszcze prawie 30 ml. Doszedłem do wniosku ostatnio, że bezsensem jest zbierać dekanty i flakony, które słabo się trzymają, a secundo, żeby nie kupować po 10 ml w ciemno. Muszę poopychać je znajomym teraz xd
@AntekMucha: u mnie niewiele lepiej z White, czego nie mogę powiedzieć o encre noire sport (6-8 godzin jak nic). Póki co, nie zdecydowałem się jeszcze na żadną flachę. Mam ok 400 ml w dekantach i 90% zapachów kupiłem w ciemno. Kilka wtop zaliczyłem, największa z nich to Sisley Eau D'Ikar. Zapachy, które mi się nie podobają lądują w aucie jako odświeżacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)