Wpis z mikrobloga

#hackintosh #osx

Mirki, tak się zastanawiam. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie na moim lapku Yosemite. No i tak przeglądam teraz aukcje na allegro, zauważyłem pewną rzecz - mój komputer mógłbym sprzedać za ok. 1,2k , zaś macbooka pro z takim samym procesorem (i5 3210m), mniejszą ilością ramu, i bez drugiej karty graficznej kupić za około 2,5+k.

Skoro mamy ten sam procesor, i tu i tu jakiś SSD, czy system działałby inaczej na tym macbooku, niż to było u mnie?
Z tego co pamiętam, Yosemite działał mi dość dobrze, ale szału nie było, dupy nie urwało.
W takich samych operacjach, W10 chodzi jakoś sprawniej.

I zastanawiam się, czy skoro on jest ponad dwa razy droższy, czy jest możliwość aby działał znacznie lepiej na tych samych podzespołach, ale "oficjalnie"?
  • 7
  • Odpowiedz
@yoloBaklawa: OSX powinien lepiej działać na macbooku, po za tym komputer to nie tylko procesor czy karta graficzna ale też wymiary, waga, czas pracy na baterii, klawiatura, jakość ekranu itp.
Sam procesor i5 3210m kosztuje koło 120zł i można go wstawić do sporej ilości budżetowych używanych laptopów za około 700zł.
  • Odpowiedz
@yoloBaklawa: płacisz dodatkowo za święty spokój. Nie musisz pol dnia walczyć z instalacją. Aktualizacja systemu? Darmowa i wystarczy kilka kliknięć + Time machine. Nie doliczyles też kosztów sytemu, bo rozumiem, ze yosemite nie kupiłeś? Dodatkowo praca na bateri, mój MBP ma ponad 4 lata i bateria trzyma 3-4h
  • Odpowiedz