Wpis z mikrobloga

BF3 mam od dawna, ale do tej pory grałem tylko multi, single nie przyciągnął mnie po dwóch pierwszych misjach. Wczoraj przypomniałem sobie o tej grze. Właśnie przeszedłem kampanię ( #slowpoke ) i postanowiłem sprawdzić co na temat fabuły twierdzą ludzie na jakichś forach itd.

No i beka z nich, bo wszyscy zgodnie twierdzą, że gówno, że kolejny cod itd. itp., a połowa z nich pewnie gra tylko multi i single nawet nie przeszła, albo przeszli go nie wsł#!$%@?ąc się w rozmowy i filmiki, mając na to ogólnie "#!$%@?", a dzisiaj wszystkim piszą jakie to ścierwo, bo to przecież takie modne to narzekanie na najnowsze fpsy.

Pytam co w takim razie ma ciekawą i wciągająca fabułę, jeśli ta z bf3 była taka słaba. Moim zdaniem była zajebista, a odpychał w niej jedynie standardowo brak realizmu typu trzech komandosów #!$%@?ących 10 oddziałów arabów, albo brak draśnięcia po skoku z okna czy wybuchu bomby 10 metrów obok. To są jednak elementy do przełknięcia, szczególnie że to tylko gra, a nawet w filmach nierzadko idzie coś takiego spotkać.

Kolejne z czego śmiecham to że niby była prosta i do przejścia w dwie godziny. Chciałbym zobaczyć jak te cwaniaki przechodzą po raz pierwszy kampanię na najwyższym poziomie trudności w 2-3 godziny. Zdecydowanie nie była to gra łatwa. Na najtrudniejszym wrogowie celują tylko w Ciebie, mimo że obok stoi 10 Twoich towarzyszy. Prawda, że wystarczy się na chwilę schować aby się "zregenerować", ale ginie się jednak na jakieś 3 hity i rzadko kiedy jest okazja żeby uciec.

Poza tym zapisy (które są tylko automatyczne) nie zawsze są robione co akcje i czasem po śmierci trzeba się cofnąć ze dwie akcje wstecz, co momentami bywa bardzo denerwujące.

tl;dr: beka z ludzi, którzy nie mają własnego zdania, przeszli w życiu jednego CoDa i przez jego pryzmat oceniają wszystkie najnowsze produkcje.

#gry #bf3 #cod #oswiadczenie #ea #casuale
  • 12
  • Odpowiedz
@-PPP-: To gimbaza sterowana przez vlogerów typu Gonciarz, Rojo czy Rock. Niech tylko który powie, że ta i tamta gra #!$%@?, to od razu gimbaza podłapuje. Nie wiem czy tak było w przypadku BF3, ale w często z grami tak to własnie jest. A fabuła spoko, tez mi się podobała, nie ma co narzekać :)
  • Odpowiedz
@-PPP-: Tak samo jest z każdą cześcią CoD-a : narzekanie na długość, na debilizm niektorych misji a nikt nie widzi że gra się w to jak w film akcji i takie to ma być. I mnie się podoba, ja to lubię.

No i oczwyiście śpiewka "CZWÓRKA NJELSZPA NIETOCO TO GOUFNWNO"
  • Odpowiedz
@kj5: Dokładnie. Co do CoDa akurat nie mam specjalnie zdania, bo choć mam przegrane niby sporo godzin, to wszystko to pochodzi z "free weekendów", gdzie można za darmo pograć na multi. Ostatni single coda w jaki grałem to CoD 2, więc chyba się nie liczy :P

Słyszałem tylko kiedyś jak ktoś przeszedł którąś część nie strzelając ani razu, więc tam chyba było coś faktycznie nie tak. W BF3 jednak nie ma mowy o przejściu bez strzelania na hardzie.

A z tą czwórką to masz zupełną rację. Ludzie patrzą przez pryzmat swojego sentymentu do jednej gry i dla nich zawsze coś będzie nie pasować, bo jak producent zmieni za dużo elementów, to źle, a jak zrobi coś bardzo podobnego do czwórki to też będzie płacz, bo nic nowego
  • Odpowiedz
@-PPP-: CoD black ops 2 jedna z misji:)

tak a propo tego czego ludzie oczekują po misjach;)

widocznie teraz tego potrzeba żeby fabuła była fajna i wciągająca. W końcu CoD to mistrz kampani i fabuły, nie?;)
  • Odpowiedz
@-PPP-: @kj5: czwórka jest najlepsza, bo pomimo wieku ma lepszą grafikę albo taką samą jak najnowszy black ops, można tworzyć mody i nowe mapy bez kupowania pierdyliarda dlc po 15$ każde. Czwórka trzyma się bardzo dobrze patrząc po ilości ludzi na multi i to się długo nie zmieni. Sam wole cod4 gdzie jest więcej ciekawszych map które pobierają się przy wejściu na serwer i mogę grać, a black
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: No i to jest ta specyfika tego typu fpsów. Nie pograsz w nic poza oficjalnymi mapami, których jest mało, a więcej nie zobaczysz bez płacenia za DLC.

No ale mój post dotyczy jedynie singla, multi to jest inna sprawa. :)
  • Odpowiedz
@-PPP-: dla mnie kampania w tego typu grach nie istnieje, kupuje je tylko dla multi. Ostatnią kampanie jaką grałem była ta w cod4 i patrząc po filmikach z inncyh gier tego typu jest jeden schemat - porozwalaj masę przeciwników, naciśnij E tutaj, brawo! Ukończyłeś grę! :) Równie dobrze można zagrać w L4D2, wyjdzie na to samo.
  • Odpowiedz