Wpis z mikrobloga

Dostałem zajebistego 15,4 laptopa Pentium M 1 rdzeń 1.73 chyba GHz, 1GB ram, ogólnie (świerzy postawiony z recovery) XP bangla choć yt powyżej jakości 360 wymięka, na fullscreen też. Czy są systemy (może jakiś linux) lżejsze od Windowsa XP? Tak żeby wykorzystać maksymalnie moc obliczeniową której tak mu brak?

Do czego dziś wykorzystać takiego lapka? A może #!$%@?ć na allegro lepiej?

#informatyka #komputery #systemyoperacyjne #linux #windows
  • 20
  • Odpowiedz
@BobMarIey: jakis starszy debian z xfce?
generalnie sa jakies edycje linuxa w stylu damn small linux, czy knopixa, ale czy to sie nada to ja nie wiem - nie pracowalem i nie widzialem, aby ktokolwiek na tym pracowal.
  • Odpowiedz
@BobMarIey: Tylko jakiś player do youtube jak chcesz wyższą rozdziałkę, np. minitube (jeśli jeszcze działa bo google nie lubi jak nie oglądasz w przeglądarce).
Nadaje się na maszynę do pisania, ale tylko pod xp. Nowszy windows albo współczesne distro linuxa z okienkami wymagają choćby większej ilości RAM.
  • Odpowiedz
@paprok: a no to swoja droga, nie pomyslalem kompletnie w tych kategoriach. w sumie juz nawet moj budzetowy nas, ktorego postawilem w domu za grosze ma lepsza specyfikacje. druga sprawa, ze nie wiem do konca co z tymi wolnymi zasobami robic ;D
  • Odpowiedz
@BobMarIey: jak dobra bateria zostaw go sobie jako maszyne do pisania + jakies retrogry + pare innych rzeczy. jak bateria zdechnieta, to watpie, ze ci nawet na allegro zejdzie.
  • Odpowiedz
@jzs44: ja za 100cbl kupiłem ostatnio c2d z 1.5gb Ramu, więc sądzę że nie allegro, ale jakiś mały linux. Tyle, że internet cóż - albo nie działa albo zajmuje dużo zasobów. Takie czasy.
  • Odpowiedz
@Szala: plan jest taki że w jako roszerzenie #deprofundis i dodanie do tego projektu #ridlers Kilku osobom które rozwiążą zagadki i ogólnie pokażą że się nadają na badzaczy dziwnych zjawisk rozdać takie pół trupy z zagadkami i kluczem do VPN-a do którego tylko oni mają dostęp. Na kkomputerze notują swoje zmagania z dziwami co roku przekazują ten komputer dalej
@BobMarIey:
  • Odpowiedz