Wpis z mikrobloga

Ankieta tylko dla #niebieskiepaski - dla różowych będzie inna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ankieta

Mirki, co byście wybrali przy kolejnym respawnie? (IQ SD 24)

  • Przeciętna morda, brzydkie ciało, IQ 160, zarobki 10k netto 20.1% (37)
  • Przeciętna morda, przeciętne ciało, IQ 120, zarobki 5k netto 25.0% (46)
  • Super morda, super ciało, IQ 110, zarobki 3k netto 33.7% (62)
  • Sprawdzam / jestem różowy / OP to pedał 21.2% (39)

Oddanych głosów: 184

  • 9
  • Odpowiedz
@Cournot: Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba nawet te 110 to powyżej średniej, więc nie jest to problemem, szczególnie, że często osoby z najwyższymi iq to przegrywy życiowe, wbrew pozorom czasami ktoś o mniejszym iq może nam się wydać w rozmowie niesamowicie inteligentny. Iq to nie wszystko.
No i z tą płacą to też dziwnie ustawione, mam rozumieć, że nie miałbym kontroli nad własnym życiem i miałbym zawsze tyle
  • Odpowiedz
@Jurigag: Co w tym dziwnego? Wysoka inteligencja nie gwarantuje bardzo wysokich zarobków.
@FireDash: Powyżej średniej, ale trzeba też brać pod uwagę, że na każdym etapie edukacji przeciętne IQ jest coraz wyższe - tzn. ileś % osób nie kończy podstawówki, później część odpada po gimnazjum itd. Podejrzewam, że 110 to poziom, przy którym ciężko jest skończyć jakieś lepsze studia (oczywiście mówimy o "typowej" osobie, a nie o konkretnych przypadkach).
  • Odpowiedz
@Cournot: Błędnie zakładasz, że iq jest jakimś nieomylnym wyznacznikiem, jeśli zmierzymy iq najwybitniejszych naukowców itd. to na 100% zdecydowana większość będzie miała wysokie iq ale nie wszyscy. Co z tego, że ktoś jest zaprogramowany na bycie inteligentnym i z lenistwa zajmie się graniem w gry a ktoś teoretycznie głupszy zainteresuje się fizyką i będzie siedział w książkach naukowych? Ludzi kształtuje ich zainteresowanie, szczęście itd. To, że ktoś ma iq =200
  • Odpowiedz
@Cournot: A no i dobrze napisałeś, że iq się zmienia, ktoś kto nie zainteresuje się nauką i będzie ćpał/pił raczej swojego stanu nie poprawi, a ktoś z pasją może znacznie ten wskaźnik poprawić.
  • Odpowiedz