Wpis z mikrobloga

Jako, że mijają dwa lata od zakupu, to i się pochwalę :)
Dość rzadkie auto w Polsce, czego się nie da ukryć. Ale sprawuje się wyśmienicie i ma to, czego potrzebowałem od samochodu: 8 foteli, ogromna ilość miejsca w środku, no i niezawodność. Na zakrętach się przechyla, dziwacznie hamuje, dużo pali i ma plastiki, które wprost rozlatują się w oczach i ma ogromne ilości chromu w każdym możliwym miejscu, za to jak narazie nic się nie psuje (w ciągu tego czasu jedyne koszty eksploatacjne to wymiana pękniętego przewodu hamulcowego, rozbita tylna lampa przy parkowaniu na drzewie, nowy osuszacz klimatyzacji, olej silnikowy i ogromne ilości LPG). Koszt części w Polsce bardzo wysoki, za to w USA - niesamowicie niski (nowy osusacz klimatyzacji - $4, tanie klocki hamulcowe - $5, komplet 8 cewek zapłonowych - $40) - a wysyłka do Polski wychodzi bardzo tanio, przez co opłaca się ściągać ze Stanów prawie każdą popierdółkę :).
#pokazauto
drakerc - Jako, że mijają dwa lata od zakupu, to i się pochwalę :)
Dość rzadkie auto...

źródło: comment_aJzVYdi7VLSOK35lle3OdW1OCR6aSYa1.jpg

Pobierz
  • 26
@Pro_Proboszcz: Lincoln Navigator pierwszej generacji z 1998 roku.
@chicken_strips: Gdyby nie to, że udało się kupić go w dobrej cenie wraz z zamontowanym LPG, to raczej nie zdecydowałbym się na niego, zwłaszcza, że na codzień jeżdżę małą Hondą Civic. A przy obecnych cenach LPG koszt pokonania 100km wynosi mnie niecałe 30zł (18l/100km). Mowa tu o prędkościach ok. 100km/h, bo powyżej jazda tym autem po polskich drogach to męczarnia - przy
@KingFight: I tu jest właśnie ciekawa sprawa która dziwi wszystkich: tanie OC. Jeszcze przed ostatnimi podwyżkami cen OC za cały rok zapłaciłem 377zł, czyli 40zł więcej, niż za OC Hondy Civic z 3 razy mniejszym silnikiem.
Mam też kupione AC (choć bardzo mało firm się zgadza ze względu na wiek auta), gdzie dostałem -70% za, jak to określili, zerowe ryzyko kradzieży tego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@k__d: LPG? 95 litrów. Właśnie to był kolejny koszt, ale raczej widzimisię, bo auto kupiłem z butlą walcową 50l w bagażniku i nie dość, że zajmowała cały bagażnik, to była bardzo mała. W zeszłe wakacje kupilem podwieszaną butlę zewnętrzną w miejsce koła zapasowego - wchodzi 76litrów gazu i wywaliłem tą z bagażnika. Tankowanie do pełna za obecnie 114zł pozwala zrobić 350-400km na jednej butli (oczywiście w trasie, bo spalanie w mieście
@k__d: dlatego właśnie mam też drugie auto "na codzień", czyli Honda Civic 1.7 z LPG, gdzie pokonanie 100km kosztuje niecałe 12zł :D. Jak skończy się era taniego LPG to pewnie Lincoln pójdzie na sprzedaż - zależało mi na tanim aucie 8-osobowym z dużą ilością miejsca w środku i możliwością ciągnięcia przyczep i to dostałem.
Wrzucam też zdjęcie Navigatora na obecnych letnich kołach.
drakerc - @k__d: dlatego właśnie mam też drugie auto "na codzień", czyli Honda Civic ...

źródło: comment_sjHSUbIlszg5nkjZ0skRNx0ciFLn43Yf.jpg

Pobierz
@drakerc: jak takie małe spalanie robisz silnikiem 1.7¿ w moim 1.4 75km jazda robi się niekomfortowa jeśli chce żeby spalił te 8 litrów albo mniej (o ile można powiedzieć o jakimkolwiek komforcie przy takim silniku)
@k__d: W trasie wychodzi mi ok. 8 / 9 litrów LPG / 100km tym silnikiem, ale przy prędkości ok. 100 km/h, wyżej jest oczywiście więcej. A robię normalnie jeżdżąc, ale to automat, to zbytnio technik jazdy nie ma :P.