Wpis z mikrobloga

#allegro #biznes #cebuladeals mozliwe, że #januszebiznesu #spiseg i w sumie #takdzialawolnyrynek
albo po prostu ja jestem za bardzo podejrzliwy :)

Mirki, ostatnio szukając jakiś pierdół na allegro, zauważyłem, że produkt warty X zł jest wystawiany 10 razy drożej:
Przykład nr 1: http://allegro.pl/licznik-zuzycia-energii-miernik-watomierz-pradu-i4960705005.html (identyczny za 46 zł http://archiwum.allegro.pl/oferta/licznik-zuzycia-energii-na-gniazdo-watomierz-kemot-i5932303742.html)
Miałem przykład nr 2 ale aukcja zniknęła, producent jakiś uchwytów sprzedawał jeden model za 139 zł, a drugi, niemal identyczny, za 1360 zł.

Oczywiście w obydwóch przypadkach liczba kupionych produktów na aukcji była w granicy 100. Czy jest to celowy zabieg? W sensie:
1. Pan Janusz sprzedawca wystawia popularny produkt wart 50 zl za 49 zł.
2. Około 100 osób go kupuje.
3. Pan Janusz allegrowicz podnosi cenę produktu w obrębie tej samej aukcji do 500 zł.
4. CharlieSheen cebularz wchodzi na alledrogo i sortuje po popularność, widzi, że wszyscy kupują produkt za 500 zł, więc też bierze bo to musi być megadeal, 100 osób nie może się mylić.
5. ...
6. PROFIT! Janusz liczy szekle.

Bardzo możliwe, że jestem przewrażliwiony i nikt nie chce żerować na lenistwie ludzi, którym się nie chce zweryfikować ceny danego produktu, ale doświadczenia z Internetem mówią mi, żeby negować fakt, że ktoś sprzedał 98 sztuk produktu wartego mniej niż 50zł po 500zł za sztukę.
  • 29
@Dezynwoltura: Zapomniałem dodać, że niestety nie sprawdziłem czy allegro pozwala na taką zmianę, dlatego pytam tutaj. Nikogo nie oskarżam, ale wydaje mi się to bardzo podejrzane.
Nawet jak jest niewielu, to po 1 zakupie zwraca się kasa, a na kolejny już jesteś kilka dobry stów do przodu.
Allegro wprowadziło możliwość zmiany ceny w trakcie trwania aukcji kup teraz x sztuk jak ktoś jest bezmózgiem co patrzy tylko na ilość kupionych to da się tak wrobić bo nadal pomyśli że to najtańsza oferta.
Po za tym allegro to już usuwa aukcje przedsiębiorcom mającym ten sam produkt jak ma dużo kupionych by sklep firmowy allegro miał więcej. (była sprawa taka ktoś opisywał że niby aukcja nagle były be dla pracowników allegro)
@Szwejkk: "jest bezmózgiem" - raczej to jest robienie ludzi w balona, przecież to naturalne że jak ktoś widzi że przedmiot za np. 29 zł kupiono 100 razy, to ktoś ma prawo podejrzewać że 100 osób zapłaciło za tą rzecz 29 zł. Uczciwe by było jak by ten licznik się zerował w momencie zmiany ceny.
@grudziu: No dobra racja w sumie to robienie ludzi w członka ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo sam kiedyś tak kupowałem patrząc na ilość ale zawsze jeszcze sortowałem cena i na 90% to było najtańsze z ilością kupionych ale to będzie już nieaktualne jak allegro na swoim firmowym sklepie walnie se po 100 kupionych sztuk ( ͡° ͜ʖ ͡°)