Wpis z mikrobloga

Od lat zmieniam w rowerze zużyte części, czy też takie które mnie już nie satysfakcjonują i w pełni sił służy mi do dziś. Dziś przyszła pora na wymianę zużytych v-brake na tarcze. Jaki zestaw moglibyście polecić w cenie 80-150 funtów, lub około 600zł jak kto woli. Serwis i wymianę bez problemu ogarnę sam, ale na częściach bardzo się nie znam, stąd pytanie. Rower mtb ale na dużo więcej niej dziurawa polna droga się pewnie nie nadaje. Jeszcze trochę rzeczy wymaga uwagi.
#rower #pytanie
  • 8
@Camarde: nie rozumiem logiki takiego postępowania. Po co kupować tarcze za 6 stów do starego roweru który nadaje się tylko na polne drogi? Nie lepiej wymienić szczęki za 3 czy 5 dych i jeździć tym póki jeszcze jeździ? W ogóle robienie czegokolwiek z rowerem zaczyna się od zakupu ramy na lata a nie hamulców...
@Stragan: bo vbrake ssą na deszczu. A rower nadaje się na coś więcej niż polne drogi, ale na pewno nie z hamulcami które właśnie posiadam. Rower gratem nie jest bo serwisuje go regularnie, wymieniam zużyte łańcuchy czy kasety itp. I wcale nie uważam że kupno mega dobrej ramy byłoby teraz lepszym rozwiązaniem, bo ta którą mam jest może że średniej półki, ale wolę dobry osprzęt na takiej i kiedyś myślec o
@Camarde: Zakładam że mają, pytam jakie.

kiedyś myślec o zmianie ramy już z całym tym osprzętem,


@Camarde: To też wcale nie jest łatwe, szczególnie jak nie wiesz ze są różne standardy mocowań wszystkiego.
@dran2: tego nie wiem. Spojrzę po pracy i dam znać.
Mimo wszystko na razie nie mam pieniędzy na ramę z górnej półki więc póki co będę bawił się z aktualną. W przyszłości jeśli myślałbym o jej zmianie i zbyt dużo rzeczy by nie pasowało to mógłbym ewentualnie sprzedać rower i kupić nowy już że wszystkim.