Wpis z mikrobloga

Mireczki dwa pytanka co do #pcmasterrace a w sumie to #laptopy a dokładnie hp dv6-6150ew
1. Włączyłem dzisiaj acestream, lapek pochodził z jakąś minute i nagle się wyłączył i tak dwa razy. Tak jakby wywaliło korki i nie miałbym baterii
2. Da się jakoś sprawdzić co spowalnia uruchomienie kompa? Mam dysk ssd, win10 i po włączeniu mam czarny ekran który trwa naprawdę jakieś 2 min zanim mogę się zalogować. Potem to samo z oczekiwaniem aż sie #chrome włączy. Klikam i kolejna 1min czekania a lapek i5 2gen. Przychodzi mi format na myśl, zastanawiam się czy to nie brak kombatybilności sterowników pod win10. Jakieś propozycje?
  • 15
@ozzi91: 1. Jeżeli sprzęt wyłącza się na podłączym zasilaczu i bateria jest sprawna, to wina po stronie linii zasilania na płycie głównej.
2. Tu warto sprawdzić sprawność dysku. Jeżeli jest ok, to pewnie reinstalacja systemu powinna pomóc. Dodatkowo w tym modelu dysk twardy podłączony jest to płyty głównej za pomocą kabla, więc wina równiez po jego stronie może być.
@naprawalaptopow: hmm tylko ciekawy jest ten zbieg okoliczności że akurat z włączonym aceplayerem się tak wyłącza, w sumie to rozkrecalem go ostatnio i może coś zepsulem :D a da się jakoś sprawdzić czy jakiś sterownik nie opóźnia startu Windowsa.?
@naprawalaptopow: potesotwałem, wychodzi na to, że przy jakimkolwiek obciążeniu następuje wyłączenie kompa. Wymieniałem pastę, może źle nasmarowałem i dlatego tak komp funckjonuje? ogólnie mam wrażenie, że po całym nasmarowaniu działa lepiej tzn jest chłodniejszy więc tak szczerze powiedziawszy nie wiem gdzie leźy problem :(. Ile naprawa by koszotwała u Was tak orientacyjnie?
@matyosoo: jak widzisz, post był baaardzo dawno temu. teraz sobie nie przypomnę a lapka nie mam. Wiem że to były dosyć niskie :( chciałbym Ci pomóc ale nie mogę ;/