Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pytanie do byłych spierdoxów:
Po jakim czasie od wyprowadzki od mamusi zaczęliście ogarniać wszystkie domowe czynności? Nie chodzi mi tylko o nauczenie się wszystkich tych rzeczy, ale także o ich zsynchronizowanie; np. by w sobotę nie okazało się, że nie masz się w co ubrać i wszystko jest do prania, a poza tym w lodówce pusto.


#kiciochpyta #przegryw #wychodzimyzprzegrywu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie to podziel sobie pranie na kolorowe (czerwone, niebieskie, zielone), czarne i jasne. W tej konfiguracji wrzucasz np. w sobote 3 porcje prania i masz na następny tydzień spokój :) 40stopni, pranie wstępne, płyn do prania, płyn do płukania - banał. Do czarnego kupujesz osobny płyn do prania ciemnych tkanin. Ogólnie pranie to banał. Jeszcze łatwiej można kupić takie żelowe kulki do pralki zamiast płynu, wrzucasz wtefy do bębna z
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do prania, to olej segregowanie na kolory, bo mieszkając sam jedna pralkę będziesz zbierał przez dwa tygodnie, albo i lepiej. Kup chusteczki Dr Beckmann wyłapujące kolor i pierz wszystko razem. Tylko niech cię nie kuszą jakieś tańsze gówniane chusteczki z biedry.
Jak coś się zafarbuje, to te chusteczki wyłapują też kolor z zafarbowanych rzeczy. Najlepiej dać na początek z 3 chusteczki do prania, po jednym praniu będziesz widział, czy
@AnonimoweMirkoWyznania: co do prania to ja wszystko piore razem, użyj kapsułek i problem ilości proszku, płynu do płukania itp jest rozwiązany xD jak ciuchy Ci farbuja to są husteczki które pochłaniają kolory (jeszcze nie stosowałem) ;) życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać :p
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. pranie - tak jak radzi @muszka_owocowka albo białe razem, czarne i ciemne razem, kolory razem
1a - jak pranie się skończy to pralka potrzebuje do 2-3 minut, żeby odblokować drzwi
1b. nie trzymaj mokrego prania za długo - zacznie śmierdzieć
2. 99% rzeczy ma instrukcję obsługi(jak nie papierową to w pdfie)
3. zmywarka - pakujesz naczynia, wrzucasz tabletkę w taki specjalny pojemniczek na klapie i wciskasz start.
Pobierz ZkropkaoNa - @AnonimoweMirkoWyznania: 
1. pranie - tak jak radzi @muszkaowocowka alb...
źródło: comment_PaExr4jmq8PVNqShlMWXZftYOB5HiRUv.jpg
OP, bez kodu: @notrzeba: nie żadne walki ze smokiem, tylko pytam jak u innych było :)
@1Jurko: nie jest tak, że w 40 stopniach nie wszystkie plamy zejdą? Z kolei w większej temperaturze ubrania szybko się niszczą. Nie wspomnę już o tym, że jak widziałem niektóre nowe szmaty strasznie farbują, że woda była np. zielona jak trawa. Nie wierzę, że inne ciuchy wtedy się nie zafarbują. Po prostu nowe
@AnonimoweMirkoWyznania: Czasami tak. Jak nie masz pewności to segreguj kolorami. Niebieskie z jeansami, osobno czerwone, zielone. Faktycznie, warto to robić zwłaszcza z nowymi ciuchami. Czasami jeśli ciuchy są czyste a chcesz tylko zmienić linię zapachową to wystarczy pranie codziennie.