Wpis z mikrobloga

@koziolek666

Pamiętacie zapewne sprawę kalkulatora dla PKW.

Możesz podrzucić jakieś szersze info o sprawie?

Btw. Wydaje mi się, że kod źródłowy z publicznych projektów można wyciągnąć za pomocą ustawy o dostępie do informacji publicznej. Kod został kupiony za państwowe pieniądze oraz nie wydaje mi się żeby był top secret więc powinno zadziałać.
  • Odpowiedz
@aligator88:
Aha:( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wybory samorządowe 2014 r. Kilka dni nie mogli głosów się doliczyć bo system się wyłożył i musieli przejść na liczenie ręczne. PSL 20% głosów PIS->awantura>"fałszerze"->"spisek" PO->wszystko jest ok, nie wiemy o co wam chodzi...
Takie tam podważanie zaufania do państwa i inne pierdoły.
W śpiączce byłeś czy kawy nie wypiłeś i nie skojarzyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aligator88: w dużym skrócie PKW rozpisała przetarg na oprogramowanie. Wygrał jakiś JanuszSoft, który siłami jednej studentki napisał coś co nie nadawało się nawet do śmieci. I nie mam pretensji ani do JanuszSoftu, ani do studentki... Państwo nie potrafi weryfikować tego jakiej jakości są dostarczone rozwiązania.
  • Odpowiedz
@aligator88: to nie jest kwestia państwa. Z drugiej strony masz ePUAP, robiony rękoma firm z pod znaku C&A, niedziałający, pozbawiony backupów.

Rolą państwa jest bycie architektem systemu informatycznego. Ogarnianie oceanu małych pudełek, dostarczanych przez niezależnych dostawców i komunikujących się po dobrze zdefiniowanych, jawnych i szeroko stosowanych protokołach. Inaczej to nie ma prawa działać.
  • Odpowiedz
@koziolek666: nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest rola Państwa i co powinno robić. Spędziłem trochę czasu przy państwowych zamówieniach (autostrady) i aż zanadto wiem jak to wygląda. Przeraziło mnie to, że nawet w nowych technologiach jest ten sam syf. Niestety w państwówce w większości przypadków pracują ludzie, którzy nie powinni tam pracować.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koziolek666: Ale państwo nie będzie dobrze działać jak nie będzie zatrudniać fachowców. A trudno mieć fachowców zamrażając płace na 9 lat. A każde 10 zł podwyżki dla urzędnika ląduje z płomieniem na głównej bo urzędasy nić nie robią. Gdyby nie idealiści/pasjonaci tolerujący psie traktowanie i pieniądze już dawno by się nasza administracja rozpadła.
  • Odpowiedz