Wpis z mikrobloga

Przyszedł właśnie K1 Plus z #banggood, ot małe coś z #chinskiecuda #itemyzchin
Ten zacny dekoder DVB-T2/S2 to ulepszona wersja modelu K1 o obsługę DVB-S2, Androida 5.1 oraz układ Amlogic S905.
Ponieważ mam także K1 (kupiony niestety od polskiego pośrednika z 2 lata temu za 2x więcej) to mogę przyznać, że sprzęt jest lepszy, ale część rzeczy niestety musieli spieprzyć.

Przede wszystkim nie działają googlowskie aplikacje zdalnej obsługi z poziomu smartfona. W K1 działała jedna, co pozwalało wykorzystać telefon jako touchpad i klawiaturę. Banggood po nagraniu filmiku pokazującego problem zaproponował wysyłkę bezprzewodowej miniklawiatury z touchpadem.
Chinole zastosowali Androida 5.1 ale w wersji na tablety - a więc nici z łatwym dostępem do aplikacji przeznaczonych na TV z poziomu Google Play. Preinstalowanego YouTube'a (tego samego co na komórkach) nie da się używać z pilotem, co swoją drogą pokazuje, że nawet Google ma w dupie obsługę swoich aplikacji na TV'kach. Tak - wiem, jest aplikacja dedykowana na TV - ta działa sprawnie, jednak jej pobranie z Google Play jest możliwe tylko na Android TV - trzeba zatem kombinować na około.
Wstyd też, że polscy producenci softu do oglądania wideo nie uwzględniają obsługi pilota. Ipla, TVN Player, TVP Stream - wszystko to jest używalne dopiero z myszą. Właściwie tylko Kodi i Youtube TV działają sensownie. Za to takie Open.FM można obsługiwać częściowo z pilota (działają przyciski pauzy, przyciski zmiany utworu zmienią stację).

W stosunku do modelu K1, ethernetowe łącze nie zmienia już adresu MAC co połączenie, więc mój router nie ma wreszcie burdelu w przydzielonych adresach IP z DHCP.

Launcher obsługuje znakomitą większość ustawień systemowych i da się go komfortowo używać z pilota. Tu spieprzyli jednak to, że część ikon jest przypisana na sztywno i nie da się ich zmienić, np. ikony przeglądarki internetowej która kieruje do aplikacji znanej z Andka 4.3 i starszych - nie ma opcji podmiany na Chrome - tak więc siłą rzeczy mam dwie przeglądarki.

Zaczął działać Miracast - w K1 nie dało się połączyć. Miracast jednak jest dość upośledzony, toteż nie zadziała na łączu ethernetowym, które jak wiadomo jest stabilniejsze. Nie da się używać jednocześnie Wi-Fi i Ethernetu.

Mimo, że produkt jest nowy (premiera kilka tygodni temu), to już nie działa serwer aktualizacji. Banggoodowy support zresztą update softu wgrywa na mega.nz do ręcznego pobrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie najważniejsze w tym sprzęcie jest to, że oprócz HDMI obsługuje również analogowe wyjście AV, co spowodowało, że mój staruszek bez HDMI stał się Januszem SmartTV ( ͡° ͜ʖ ͡°) K1 Plus oferuje kilka rozdzielczości, od 360p w górę. Zaobserwowałem 1080p, ale producent deklaruje nawet 4K. Tego jednak nie mogę sprawdzić ze względu na brak takiego ekranu.

#dvbt #dvbs
Pobierz Qrix - Przyszedł właśnie K1 Plus z #banggood, ot małe coś z #chinskiecuda #itemyzchin...
źródło: comment_Bw6GZ5ytD0C9PpgegqEJTgM5KNRzS61p.jpg
  • 9