Wpis z mikrobloga

#pytanie #praca #budownictwo #zarobki #budowa #wroclaw

Założenia: Wrocław, budowy typu biurowce, bloki mieszkalne, galerie handlowe, szpitale itp. bez żadnych domków czy bloków mieszkalnych z tylko 2 kondygnacjami naziemnymi. Zarobki NETTO.

1. Ile w Polsce netto zarabia inżynier budowy zaraz po studiach (pierwsza praca)?
2. Ile w Polsce netto zarabia inżynier budowy zaraz po studiach ale po 3 miesięcznym okresie próbnym?
3. Ile w Polsce netto zarabia inżynier budowy z 2 letnim doświadczeniem?
4. Ile w Polsce netto zarabia kierownik budowy (pierwsza budowa na której jest kierownikiem)?
5. Ile w Polsce netto zarabia kierownik budowy (już prowadził 5-10 budów jako kierownik)?
  • 8
@zarev: Ja się domyslam :D Pytam dlatego, bo syn znajomego pracuje jako inżynier na budowie i zarabia 2300netto (pół roku po studiach). Mówił też, że kierownik podobno zarabia około 5000 w jego firmie.

Niedawno ktoś mi opowiadał, że jako pracownik fizyczny na budowie (pomocnik murarza) zarabiał około 12zł/h czyli około 2800 netto przy 10 godzinnym dniu pracy+ 2 soboty w miesiącu. Majster podobno z 3500 wyciągał bo ma 15zł/h.

Słabo ten
@mpcorp: fizyczny może i 20 lat wykonywać tą samą pracę za taką samą stawkę.
Z inżynierami jest tak , że zaczynasz z gównianego pułapu, ale jak potrafisz się odpowiednio zakręcić i coś sobą reprezentujesz to można nieźle zarobić z czasem. Często to 5 tysi, o którym mówisz to podstawa- dodatkowo może mieć zapisane gdzieś w umowie, że po zakończonych robotach jak się rozliczy z wszystkiego z Inwestorem czy swoją firmą i
@mpcorp: ciężko odpowiadać na konkretne punkty - bez doświadczenia to 1500-1700, czasami nawet mniej a robić masz od świtu do zmierzchu 7 dni w tygodniu ;)
Z lekkim doświadczeniem powyżej 2k wpadnie.
Jako majster/kierownik robót (ale bez uprawnień, po prostu z wiedzą umożliwiającą pełnienie samodzielnej funkcji, a ktoś inny tylko podpisuje) to ~3000, mając uprawnienia to ~4000 i idziesz w górę wraz z nabieraniem doświadczenia.
e


@mpcorp: Inne miasto. Moje zarobki:

1) Zaraz po studiach: pół roku za 1500 (ale to na umowę o dzieło)
2) Gdy dostałem umowę o pracę 2400 na rękę
3) Po trzech miesiącach: 2850
4) Po kilku dalszych miechach podwyżka na 3000zł
5) Dalej nie doszedłem to nie wiem

Budownictwo to taka dziedzina która pozwala dorobić również poza pensją. Wystarczy mieć jedynie łeb i #!$%@?.
#wykop #praca #zarobki #wroclaw
Koledzy/Koleżanki
Jak w dobie "rynku pracownika" z zarobkami w branży budowlanej jako inżynier budowy. Jakie widełki wynagrodzenia (netto) dla inżyniera po PWR (bez uprawnień) z doświadczeniem 1-2 lata zarówno w biurze jak i na budowie