Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy żeby wynająć mieszkanie trzeba mieć umowę o pracę (lub inne potwierdzenie zarobków) do pokazania właścicielowi. Będę się przeprowadzał i nie wiem, przed podpisaniem umowy jest sens szukać. Aktualnie mam status bezrobotnego.
Coś ktoś wie?
#najem #mieszkanie #wynajem
  • 11
  • Odpowiedz
@dkgkj:
Zależy od najmującego. Ja mam mieszkanie i nie wymagam. Ale rozumiem że ktoś chce się zabezpieczyć.
Ale to chyba rzadkie, bo nie zauważyłem takiego wymogu w ogłoszeniach.
  • Odpowiedz
@dkgkj: Zależy jak się dogadasz i jak wiarygodny jesteś. Pewnie większość właścicieli od razu krzywo będzie patrzeć jak powiesz, że nie masz źródła dochodu. Jedni od razu powiedzą żegnam, inni zażądają depozytu w wys. na przykład opłat za 3 miesiące. Są nawet takie agencje, gdzie nie dość że musisz mieć pracę to jeszcze musisz mieć zarobki w wysokości przynajmniej 3x opłaty miesięczne za mieszkanie. Ja jak bym wynajmował komuś mieszkanie to
  • Odpowiedz
@dkgkj: Jak wpłacisz kaucję to nikt nawet nie będzie pytał czy masz z czego zapłacić czynsz. Jak nie zapłacisz po prostu Cię wywalą i nie oddadzą kaucji.
  • Odpowiedz
Jak wpłacisz kaucję to nikt nawet nie będzie pytał czy masz z czego zapłacić czynsz. Jak nie zapłacisz po prostu Cię wywalą i nie oddadzą kaucji.


@pwone: To jest właśnie problem - przeprowadzenie tego zgodnie z prawem może trwać od pół roku do nawet kilku lat. Był nawet na mikro jakiś czas temu wpis z pytaniem "od drugiej strony" - czy warto wynajmować mieszkanie samotnej matce, czy lepiej poszukać kogoś innego.
  • Odpowiedz