Wpis z mikrobloga

@Klofta: a ja tam się cieszę bo młodzież nie jest aż tak głupia i myślę że większość się raczej zrazi do religii niż przekona, co może się przełożyć na mniejszą liczbę wiernych utrzymujących czarną mafię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Klofta: Dobrze, że jeszcze nie wpadli na obowiązkową religię na studiach. Oczywiście również na każdym roku od pierwszego semestr do dziesiątego zaliczenie z katechezy obowiązkowe - niezależnie czy teologia, medycyna, prawo czy polibuda. Księża katecheci i siostry katechetki oczywiście z pensją profesorską. Znając poglądy Gowina takie rozwiązanie jest całkiem możliwe.
  • Odpowiedz
a ja tam się cieszę bo młodzież nie jest aż tak głupia i myślę że większość się raczej zrazi do religii niż przekona, co może się przełożyć na mniejszą liczbę wiernych utrzymujących czarną mafię ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@leworwel: to fakt, niemniej jednak na to idzie wielka kasa, a młodych nie uczy się tego co powinni jednak wiedzieć
  • Odpowiedz
@Klofta: u mnie w szkole prawie zawsze była na pierwszej lub na ostatniej godzinie
Skoro większość osób chodzi na religię, mimo że wcale nie muszą, to można odnieść wrażenie że jednak większości osób to nie przeszkadza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hilde_delaGruz: Można, ale potem gdy chce się wziąć ślub kościelny albo być ojcem chrzestnym są z tym kłopoty. Niektórzy księża nawet każą przynieść świadectwo z liceum czy aby po bierzmowaniu nie olało się katechezy ciepłym moczem.
  • Odpowiedz
@galicjanin: naprawdę ksiądz prosił o przyniesienie świadectwa? nigdy nie słyszałam o czymś takim. Jak byłam chrzestną wystarczyło tylko zaświadczenie o bierzmowaniu
Ale po co ateiście/agnostykowi ślub czy bycie chrzestnym?
  • Odpowiedz
normalni ludzie wykorzystują religię do samodzielnej nauki na inne przedmioty, a patologia no coż narzeka


@elcezet: Rozumiem, że normalni ludzie płacą podatki, aby ksiądz rzucał inkantacje podczas spożywania przez dzieci jedzenia, żartów i nauki innych przedmiotów. Świetna normalność.

Ale po co ateiście/agnostykowi ślub czy bycie chrzestnym?


@Hilde_delaGruz: Po co wierzącemu lekarz, matematyka czy komputer? Proza życia.
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: normalni ludzie muszą płacić podatki na wiele równie mało ważnych rzeczy (chociażby 500+, patologia już zaczęła ostro się #!$%@?ć), niestety trzeba się z tym pogodzić. A w tym wpisie chciałem pokazać, że obwinianie religii w szkole za to że uczniowie mają słabe wyniki jest idiotyzmem
  • Odpowiedz
@elcezet: 2. Tak ale pod warunkiem, że niewierzący zobowiąże się iż dzieci zostaną wychowane jako katolicy. 3. to nie ja, ja jestem katolikiem, ale podałem taki przykład z jakich powodów niewierzący biorą ślub w kościele.
@Hilde_delaGruz: Zdarzają się tacy księża na południu Polski aczkolwiek to Ci tacy bardziej nawiedzeni. Chodzi im o to czy np. kandydat na chrzestnego był i jest praktykującym katolikiem i czy będzie dawał dobry
  • Odpowiedz