Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od #linux, a szczególnie #samba? Mam router ASUS, który generuje plik konfiguracyjny Samby na bazie folderów na udostępnianym dysku. Problem jest z udziałami zawierającymi polskie literki. Konkretniej - Kubuntu odczytuje takie udziały bez problemów, Ubuntu i Windows wyświetlają informację o niepoprawnej ścieżce. Ma ktoś może jakiś pomysł jak sprawić, żeby Windows i Ubuntu prawidłowo otwierały te udziały? Fragment pliku konfiguracyjnego: http://pastebin.com/a2bpUctr
  • 7
Windows opcję "client charset" przełknął, Xubuntu dalej ma problem. Zmiana "unix charset" z UTF-8 na ISO8859-2 czy cokolwiek innego nie zmienia nic oprócz tego, że w menadżerze plików są krzaki. Zmiana "dos charset" również nic nie daje, jeśli chodzi o Xubuntu, bo na Windows jeszcze nie sprawdzałem.

Swoją drogą zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - Xubuntu i Kubuntu to w zasadzie to samo, różni się tylko środowiskiem graficznym i mimo tego, Xubuntu
Pobierz szulcu - Windows opcję "client charset" przełknął, Xubuntu dalej ma problem. Zmiana "...
źródło: comment_RN6tgtVMymTH4NOUxmMYeoGnOAniR5kd.jpg