Wpis z mikrobloga

Dziś degustacja. Kilka osób pytało wcześniej o efekty ja je opiszę ;D
Zasyp 100% Sok riviva - 4L
Chmielenie Citra 25g, Rakau 20g. Oczywiście na zimno.
Drożdże Fermicru LS2.
Tydzień burzliwa -19C
Tydzień cicha - 12C+chmiele
Do butelkowania glukoza ale zapomniałem ile. Ale granatów nie będzie hehe
Piana pojawiła się na sekundę w butelce, przy nalewaniu 'nice smoke'. W aromacie ( bo to główny powód eksperymentu) mocne czerwone słodkie jabłko (w partii kontrolnej bez chmielu był zapach winny w tle jabłko kwaśne). Oprócz jabłka nuty winne ale zdecydowanie przykryte jabłkiem. W smaku bez szału wytrawnie, kwaśnie no ale po soku z kartonu nie spodziewałem się niczego więcej. Popijam ten cydr od 15min a bąbelkuje cały czas.
Podsumowanie.
1.Chmiele na zimno dały inny efekt niż w piwie. Kompletnie, nie czuć cytrusów etc.
2. Chmielenie na zimno jest 'mniej efektywne' niż w piwie to znaczy mniej je czuć.


#cydr #piwowarstwo
Dziś nastawiłem identyk tylko, że zamiast chmieli pójdzie zest z pomarańczy. Kolejna próba 13g lublin #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
makapakaninja - Dziś degustacja. Kilka osób pytało wcześniej o efekty ja je opiszę ;D...

źródło: comment_VWY3goS27kgRSScoWWHDRa8JFCNpRSHQ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@makapakaninja: 3 dni temu nastawiłem 24 l soku z Rivivy z dodatkiem 25g Citry na burzliwą. Kolejne 25g pójdzie na cichą. Fermentacja ruszyła i w całym mieszkaniu mam zapach amerykańskiego chmielu. :-)
  • Odpowiedz
@makapakaninja: Robiłem kiedyś cydr na rivivie 4L w gąsiąrku 5 litrowym. Drożdże bayanusy. fermentacja pewnie ok 25°C. Fermentowało chyba 4 tygodnie, z czego z 3 na cichej. Przelałem do butelek od piwa z dodatkiem 2gr cukru na butelkę, wrzuciłem do piwnicy.
Próbowałem po miesiącu to było strasznie niedobre, kwaśne z posmakami winnymi itp. Zostawiłem na rok bo uznałem że wyszedł kiepski i nie chciałem tego pić. Kiedy po roku
  • Odpowiedz