Wpis z mikrobloga

@GoonSquad: Gdyby istniała jednolita porada dla wszystkich jak szybko i efektywnie się uczyć, to każdy by to robił a autor był milionerem. Dlatego myślę że wątpię
@GoonSquad: przede wszystkim to się uczyć. Z doświadczenia ci powiem, że musisz sam sobie wyrobić pewne sposoby, które na ciebie będą działać, a przede wszystkim to ćwiczyć głowę nauką, tj. zapamiętywaniem, przywoływaniem informacji, kojarzeniem ich i tak dalej. Możesz co najwyżej poczytać o tym, jak mózg funkcjonuje, żeby to wykorzystać na sobie, ale i tak musisz sam pracować, aby głowa była chłonna. A jak chcesz coś poczytać to przyjemna jest seria
@GoonSquad: To jest dosłownie jak z treningiem sportowym. Trzeba pracować, żeby osiągnąć jakąś formę. Trzeba stosować pewne metody treningowe, które pomagają zwiększać formę. I systematycznie pracować. Bo tak jak kondycja, twoje umiejętności zapamiętywania, rozumienia itp. spadają, kiedy ich nie ćwiczysz.
@GoonSquad: jak i 99% społeczności studentów :) Ja np. wiem, co to znaczy trenować, bo 1/3 życia poświęciłem na życie w treningowym reżimie, wiem też, że tak samo jest z nauką, ale jednak nie mam tej motywacji do systematyki. Bo nawet jak temat jest fajny, to sam proces uczenia się, przynajmnije na początku, nie jest przyjemny. Nie jest to tak łatwe jak rozwój fizyczny, dlatego nikt nie chce się uczyć systematycznie.