Wpis z mikrobloga

Dobra mirosławy, pytanie za 100pkt głupie w #!$%@?, ile oktanków lać do gaziora z 2000 a mianowicie horneta 600? Do tej pory lałem 98 ale tak teraz czytam niektóre komenty wpisy z forów (spalanie stukowe, ble ble) i ludzie piszą że najlepiej zajrzeć do manuala, problem w tym że ciężko dorwać manual do pc34, na kompie mam do 98' ale to niby to samo.
#motocykle #glupiepytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: 95. Nie wiem czy którykolwiek motocykl spełnia warunki, tak samo pod względem stopnia sprężania jak i ustawienia zapłonu, żeby mógł wykorzystać 98+ oktanowe paliwo, dlatego lanie tego jest kompletnie bez sensu, chyba że nie masz na co wydawać kasy, chociaż wydaje mi się, że można je spożytkować w lepszy sposób ;). Tak samo jak ktoś mówi, że zalał 98 i moto/samochód teraz prostuje mu kolektory, to zaprawa na śmiech na
  • Odpowiedz
@kaorle84: Regulacja gaźników nic Ci nie da, żeby było czuć różnicę trzeba by mieć odpowiednio ustawiony zapłon, a faza otwarcia zaworów ssania powinna być przesunięta w czasie tak, żeby zmniejszyć ilość powietrza w cylindrze.
Liczba oktanowa nie oznacza kaloryczności paliwa, więc nie mając silnika zestrojonego pod 98 oktanów, zalewanie takiego paliwa nie przynosi kompletnie żadnych zysków. Mając silnik przystosowany do 98 oktanów mamy stosunkowo krótki i czysty cykl pracy, czysty bo
  • Odpowiedz